78. rocznica Powstania Warszawskiego. Tusk zapytany o nieobecność na oficjalnych obchodach

Wczoraj obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Politycy opozycji i "wiodące media" suflowały jak co roku narrację o tym, że "prawica zawłaszcza patriotyzm". A gdzie podczas obchodów zapodział się "lider opozycji" Donald Tusk"? - Proszę zadawać te pytania tym politykom, szczególnie z obozu rządzącego, którzy mają nieczyste sumienie i którzy potrafią splugawić to święto -odpowiedział Tusk.
Donald Tusk 78. rocznica Powstania Warszawskiego. Tusk zapytany o nieobecność na oficjalnych obchodach
Donald Tusk / fot. PAP/Tomasz Wiktor

– Nie pchałem się przed kamery jak niektórzy politycy PiS, polityków na obchodach było aż nadto, stanąłem jak wszyscy warszawiacy o godz. 17:00 na ulicy – tak lider PO Donald Tusk odpowiedział na pytanie, dlaczego był nieobecny na poniedziałkowych obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Mikołowie w woj. śląskim lider PO został zapytany dlaczego nie upamiętnił 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego udziałem w oficjalnych uroczystościach i czy dla niego nie była to ważna rocznica.

Powstanie Warszawskie zawsze było przeze mnie czczone, nawet wtedy, kiedy byłem brutalnie atakowany przez tych, którzy wczoraj w Warszawie krzyczeli precz z Unią Europejską i obrażali najstarszych bohaterów tych uroczystości

– powiedział Tusk.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecki miesięcznik: Z zacofanego kraju w bloku wschodnim Polska stała się ośrodkiem najnowocześniejszych technologii

„Stanąłem jak wszyscy”

– Nie mam słów, kiedy patrzę na tych, którzy publicznie szydzą, obrażają, prowokują naszych prawdziwych bohaterów, takich jak pani Wanda Traczyk-Stawska, która stała się symbolem tego co zaczęło się dziać od kilku lat w Warszawie – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Godzina „W” w Poznaniu. Decyzją władz nie zawyły syreny. Okazuje się, że… strażacy uruchomili swoje

Stwierdził, że "prawdziwym problemem jest nie to, że Tusk nie pchał się jak niektórzy PiS-owscy politycy przed kamery". – Stanąłem jak wszyscy warszawiacy o godz. 17 na ulicy. Polityków było tam aż nadto. Chciałbym, aby politycy oddawali hołd powstańcom, a nie wykrzykiwali bzdury, nie finansowali Bąkiewicza itd – zaznaczył lider PO.

Chodzi o informacje, że dwie organizacje: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz oraz Straż Narodowa, której Bąkiewicz jest szefem – dostały dwie najwyższe dotacje z Funduszu Patriotycznego, łącznie przyznano im 3 mln zł. Środowiska te zorganizowały w poniedziałek w Warszawie marsz w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe