Elżbieta Rafalska o KPO: Czas ustępstw naprawdę się skończył

Przeszliśmy zbyt wiele, żeby dziś powiedzieć, że nie chcemy środków z KPO. Walczmy, oczywiście nie za cenę naszej niezależności i suwerenności – twierdzi europarlamentarzystka PiS Elżbieta Rafalska.
Elżbieta Rafalska Elżbieta Rafalska o KPO: Czas ustępstw naprawdę się skończył
Elżbieta Rafalska / fot. Robert Wąsik / Tygodnik Solidarność

W mijającym tygodniu serwis Politico przeanalizował relacje na linii Warszawa–Bruksela i wskazał, że polskie władze nie zamierzają ustąpić Komisji Europejskiej, a co za tym idzie, „nic nie wskazuje na to, żeby Unia Europejska planowała wypłacić Warszawie 35 miliardów euro pożyczek i grantów z Funduszu Odbudowy”.

Jak zaznaczono, dzieje się tak, mimo że „rządząca w Polsce Prawo i Sprawiedliwość traci na popularności w sondażach”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nic nie wskazuje na to, żeby UE planowała wypłacić Polsce pieniądze z KPO”. Politico nie pozostawia złudzeń

„Czas ustępstw naprawdę się skończył”

Europosłanka PiS Elżbieta Rafalska w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl stwierdziła, że zdaje sobie sprawę z tego, że „cierpliwość jest na wyczerpaniu i jest to całkiem uzasadnione podejście”. – Jednak pragmatyka polityczna nakazuje mi, żeby nie reprezentować postawy rezygnacji na końcu tego boju – dodała.

Zdaniem Rafalskiej należy wskazać konkretny termin, który będzie uznawany za nieprzekraczalni, a później nie należy już stosować żadnych ustępstw. – Przeszliśmy zbyt wiele, żeby dziś powiedzieć, że nie chcemy środków z KPO. Walczmy, oczywiście nie za cenę naszej niezależności i suwerenności – powiedziała.

– Wyraźmy twardo nasze stanowisko, że nie zgadzamy się na dalszą ingerencję w Sądzie Najwyższym, bo i tak zgodziliśmy się na rzeczy, w których Unia Europejska nie miała prawa interweniować. Jedno ustępstwo rodzi kolejne, a czas ustępstw się naprawdę skończył – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe