Słupska adwokat usłyszała zarzuty. Katarzynie R. grozi nawet dożywocie

Słupska adwokat Katarzyna R. usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu – powiedziała PAP w niedzielę szefowa prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś.
 Słupska adwokat usłyszała zarzuty. Katarzynie R. grozi nawet dożywocie
/ fot. Lukas Plewnia / CC BY-SA 2.0

Katarzyna R. w niedzielę przed południem doprowadzona została do Prokuratury Rejonowej w Słupsku (Pomorskie) z policyjnej izby zatrzymań.

Podejrzanej przedstawiono trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu

– poinformowała PAP szefowa słupskiej prokuratury rejonowej.

Prok. Gadoś przekazała, że podejrzana nie przyznała się do zarzucanych czynów, nie składała wyjaśnień.

Za usiłowanie zabójstwa, najcięższe z zarzucanych 39-letniej adwokat przestępstw, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie. Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek ma zostać złożony jeszcze w niedzielę.

Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

CZYTAJ TAKŻE: Adwokat Katarzyna R. miała dźgnąć dwóch mężczyzn i zaatakować policjantów. Wcześniej broniła „wolnych sądów”?

Zatrzymanie Katarzyny R.

Słupska adwokat Katarzyna R. została zatrzymana przez policję z nocy z piątku na sobotę po tym, jak miała ranić nożem dwóch mężczyzn, następnie wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu oraz bić i znieważać funkcjonariuszy.

39-latek i 36-latek mieli zostać ugodzeni nożem przez Katarzynę R. przy ul. Lelewela w Słupsku. Jeden z nich otrzymał cios w pośladek, drugi w brzuch i szyję. Obaj trafili do szpitala. Ten lżej ranny już go opuścił. Drugi z poszkodowanych w ciężkim stanie nadal przebywa w szpitalu.

Katarzyna R. krótko po tym zdarzeniu została zatrzymana przy ul. Hubalczyków przez policyjny patrol, który wcześniej otrzymał zgłoszenie o napaści dokonanej przez kobietę odpowiadającej rysopisowi poszukiwanej.

Adwokat miała prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Została od niej pobrana krew do badań. 39-latka stawiała opór podczas zatrzymania, znieważała funkcjonariuszy oraz naruszyła ich nietykalność.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe