Zaskakujące słowa Millera o Polsce: „Wrzeszczący bachor, którego trzeba…” [WIDEO]

Na początku czerwca Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy, to Warszawa nadal nie nie otrzymała unijnych środków.
 Zaskakujące słowa Millera o Polsce: „Wrzeszczący bachor, którego trzeba…” [WIDEO]
/ fot. Twitter

– Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi, i tak zostanie uczynione – powiedział na antenie TVN24 były premier Leszek Miller komentując w ten sposób spór pomiędzy Warszawą a Brukselą ws. wypłaty środków z KPO.

Co z pieniędzmi z KPO?

– To, na co umawialiśmy się z KE, i to, co zostało wypełnione, czyli kwestia Izby Dyscyplinarnej SN, została wykonana. Oczekiwaliśmy, że realizacja zobowiązań nastąpi również z drugiej strony. Nastąpił pokaz tego, jak wygląda prawdziwa polityka KE wobec Polski i my z tego wyciągamy wnioski na przyszłość. Niedługo będziemy mogli powiedzieć, że „jak Pan Bóg Kubie, tak Kuba Bogu” – mówił niedawno ważny polityk PiS Krzysztof Sobolewski.

Przypomnimy, że mimo, że na początku czerwca Komisja Europejska zaakceptowała polski Krajowy Plan Odbudowy, to Warszawa nadal nie nie otrzymała unijnych środków.

W mijającym tygodniu serwis Politico przeanalizował relacje na linii Warszawa–Bruksela i wskazał, że polskie władze nie zamierzają ustąpić Komisji Europejskiej, a co za tym idzie, „nic nie wskazuje na to, żeby Unia Europejska planowała wypłacić Warszawie 35 miliardów euro pożyczek i grantów z Funduszu Odbudowy”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nic nie wskazuje na to, żeby UE planowała wypłacić Polsce pieniądze z KPO”. Politico nie pozostawia złudzeń


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe