A marszałek województwa lubuskiego z Platformy dalej o rtęci w Odrze...

- To jednak prawda. Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali. Nie ma jeszcze badań samych ryb. Strona niemiecka ma mieć je jeszcze dziś - co stało się jedną z podstaw, jak to nazwali niemieccy urzędnicy "informacji medialnej" o "rtęci w Odrze". Późniejsze badania zarówno strony niemieckiej jak i polskiej obecności rtęci nie potwierdziły, a tymczasem Pani Marszałek...
Elżbieta Anna Polak A marszałek województwa lubuskiego z Platformy dalej o rtęci w Odrze...
Elżbieta Anna Polak / Wikipedia CC BY-SA 3,0 NadiaSuchodolska

Początkowo niemieckie media i urzędnicy mówili o obecności rtęci w Odrze, Donald Tusk porównał PiS do rtęci, a w internecie rozpoczęła się zmasowana histeria na jej punkcie, jednak późniejsze badania, w tym badania strony niemieckiej nie potwierdziły tej informacji.

- Odpowiedź strony niemieckiej była taka, że informacja o skażeniu Odry rtęcią, to informacja medialna, która nie została potwierdzona żadnymi badaniami laboratoryjnymi, oczywiście absolutnie nie możemy niczego wykluczyć

- powiedział w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

- Odpowiedzialność rządu właśnie się rozmywa, jak ta rtęć w Odrze. Pani minister Moskwa proszę zapytać męża, co zatruło Odrę!

- pisze marszałek Elżbieta Anna Polak.

I to jest jak na razie jej jedyny komentarz ws. "informacji medialnej" nt. rtęci.

 

Afera w gorzowskim WORD

Co ciekawe nazwisko marszałek Polak pojawia się również w kontekście afery "praca za sex" w gorzowskim WORD.

Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu "utrudniania i tłumienia krytyki prasowej" oraz przekroczenia uprawnień, którego - w jego opinii - miała się dopuścić marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak. Marszałek odpiera zarzuty: apelowaliśmy o stosowanie prawa prasowego i nie wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Czytaj więcej: Skandal w gorzowskim WORD. Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" zawiadamia prokuraturę


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe