Po aferze z rtęcią Marszałek Polak... narzeka na rząd. "Obszedł się ze mną w okrutny sposób"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek Elżbieta Polak skrytykowała rząd za działanie ws. zamieszania po jej wypowiedzi nt. obecności rtęci w Odrze. - Rząd obszedł się ze mną w okrutny sposób - stwierdziła marszałek.
Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak Po aferze z rtęcią Marszałek Polak... narzeka na rząd.
Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak / screen YT - Telewizja Gorzów

Nie milkną echa burzy po słowach marszałek województwa lubuskiego z Platformy Obywatelskiej, która twierdziła, że brandenburski minister rolnictwa, klimatu i środowiska Axel Vogel mówił jej "że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali". Obecności rtęci w Odrze nie stwierdziły ani badania strony niemieckiej ani polskiej.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister Axel Vogel został zapytany o stwierdzenie marszałek Polak dot. jego wypowiedzi dot. rtęci w Odrze. Odpowiedź polityka nie stawia, mówiąc delikatnie, marszałek Polak w korzystnym świetle.

Czytaj więcej: Jest odpowiedź Axela Vogla ws. "rtęci w Odrze". W jakim świetle stawia to lubuską marszałek z PO?

Marszałek Polak utyskuje na rząd

Tymczasem na poniedziałkowej konferencji prasowej Marszałek Elżbieta Polak sugerowała, że rząd... nasłał na nią służby.

- (...) nie zmrużyłam oka do dziś. Rozpętał się niesamowity hejt z powodu, mam nadzieję, błędu tłumacza, który został podchwycony przez rząd, który obszedł się ze mną w okrutny sposób - mówiła marszałek na konferencji prasowej. Zasugerowała, że zostały na nią nasłane służby.

- Osobiście uważam, że to temat zastępczy. Wręcz nie do pomyślenia, żeby minister Paweł Szefernaker nasyłał na mnie służby. Z tego powodu, że marszałek lubuska postanowiła ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem - powiedziała marszałek Polak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe