Fiński generał: Putin popełnił błąd podobny do błędu Hitlera

– Obecnie potwierdzono, że Rosjanie stracili 5200 sztuk sprzętu wojskowego, od ciężarówek po samoloty, a prawdopodobnie znacznie więcej – twierdzi były szef fińskiego wywiadu generał Pekka Toveri.
 Fiński generał: Putin popełnił błąd podobny do błędu Hitlera
/ fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL

Władimir Putin przemawiając podczas pokazu broni w Moskwie, stwierdził, że Rosja jest gotowa zaopatrzyć w zaawansowaną broń swoich sojuszników na całym świecie, a także współpracować w rozwoju technologii wojskowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Putin twierdzi, że „rosyjska broń wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady”

Według Putina wszystkie z wymienionych przez niego broni zostały już przetestowane w prawdziwych operacjach bojowych. – Mówimy o precyzyjnej broni i robotyce, o systemach walki opartych na nowych zasadach fizyki. Wiele z nich wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie je przewyższa – powiedział.

Fiński generał: Podobny błąd popełnił HitlerZdaniem byłego szefa fińskiego wywiadu generała Pekka Toveri zwiększone wydatki na obronę przez Putina są zdecydowanie spóźnioną decyzją.

– Obecnie potwierdzono, że Rosjanie stracili 5200 sztuk sprzętu wojskowego, od ciężarówek po samoloty, a prawdopodobnie znacznie więcej

– powiedział fiński wojskowy.

Toveri twierdzi, że odbudowa tego, co Rosja straciła od czasu inwazji na Ukrainę, zajmie całe lata. Jak ocenił, podobny błąd popełnił podczas II wojny światowej przywódca III Rzeszy. – Hitler również za późno włączył większy bieg w przemyśle wojennym – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe