Ile Polacy przeznaczyli na pomoc Ukrainie? Dworczyk wyjawił, o jakich kwotach się mówi

– Politycy polscy wszędzie na Ukrainie otrzymują słowa podziękowania za wsparcie – powiedział na antenie Polskiego Radia szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Michał Dworczyk  Ile Polacy przeznaczyli na pomoc Ukrainie? Dworczyk wyjawił, o jakich kwotach się mówi
Michał Dworczyk / fot. Flickr / Kancelaria Premiera

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski zaczęły napływać setki tysięcy uchodźców zza wschodniej granicy. Polskie społeczeństwo pokazało niezwykłą solidarność w trudnym dla Ukraińców momencie, otwierając przed nimi drzwi swoich domów, dając im pracę, a także wspomagając walczących na froncie ukraińskich mężczyzn.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe świadczenie dla Ukraińców? Dworczyk podał kwotę w hrywnach

Ogromna pomoc

W rozmowie z Polskim Radiem szef KPRM Michał Dworczyk został zapytany o przypuszczalną wartość pomocy Ukrainie.

– Polskie społeczeństwo solidarnie wspiera Ukrainę, przyjmując uchodźców w Polsce i wysyłając dary. Czytałem analizy, które mówią, że indywidualne osoby wsparły Ukrainę kwotą ponad 10 mld zł. Politycy polscy wszędzie na Ukrainie otrzymują słowa podziękowania za wsparcie – przyznał polityk PiS.

Jak dodał, rząd przekazał także sporą pulę pieniędzy na pomoc socjalną dla Ukraińców, którzy przyjechali do Polski. Dziennik „Fakt” podkreślił jednak, że zapytano MSWiA, o jaką dokładnie sumę chodzi, lecz na ten moment nie otrzymano jeszcze odpowiedzi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe