Podziękowałem za interwencję w W&W – Piotr Duda spotkał się z główną inspektor pracy

– Szybka kontrola w lubskim W&W okręgowego inspektora pracy istotnie przyczyniła się do szybkiego rozwiązania kryzysu w strajkującym zakładzie. Podziękowałem pani minister za osobisty nadzór nad tą kontrolą – powiedział po spotkaniu Piotr Duda, szef Solidarności. Lider Związku omówił przy tej okazji inne przypadki łamania praw związkowych, które występują w relacjach z pracodawcami.
 Podziękowałem za interwencję w W&W – Piotr Duda spotkał się z główną inspektor pracy
/ dj

Szybka interwencja Państwowej Inspekcji Pracy przyczyniła się do rozwiązania konfliktu w firmie W&W w Lubsku, gdzie od ponad 3 tygodni trwał strajk o podwyżki wynagrodzeń. Przedwczoraj, na dzień przed kolejną turą rokowań z udziałem mediatora, pracodawca zwolnił przewodniczącą Solidarności. Wtedy szef Solidarności zwrócił się do głównego inspektora pracy o kontrolę.

Pisaliśmy o tym tutaj>>>

– Szybka reakcja zdecydowanie pomogła w zmianie nastawienia niemieckiego pracodawcy i do wycofania się z bezprawnych działań wobec przewodniczącej zakładowej Solidarności. Bardzo pani minister za to podziękowałem – podsumował spotkanie Piotr Duda.

Dodał jednocześnie, że omawiano inne przypadki, gdzie łamane jest prawo związkowe, w tym szczególna ochrona liderów związkowych przed zwolnieniem.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe