Przyczyna śmierci Elżbiety II. Lekarka cytowana przez „Daily Mail” zwraca uwagę na dłonie królowej [FOTO]

Co było przyczyną śmierci królowej Elżbiety II? Oficjalnie Pałac Buckingham nigdy nie ujawnił, czy brytyjska monarchini poważnie chorowała. „Daily Mail” postanowił spytać o to australijską lekarkę dr Deb Cohen-Jones.
Królowa Elżbieta II Przyczyna śmierci Elżbiety II. Lekarka cytowana przez „Daily Mail” zwraca uwagę na dłonie królowej [FOTO]
Królowa Elżbieta II / fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Najpopularniejszy brytyjski tabloid „Daily Mail” zapytał o potencjalne przyczyny śmierci królowej Elżbiety II australijską lekarkę dr Deb Cohen-Jones.

CZYTAJ TAKŻE: Król Karol III wygłosił orędzie do narodu. Przejmujące słowa

Na podstawie ostatnich zdjęć brytyjskiej monarchini zrobionych podczas spotkania z premier Liz Truss, dr Cohen-Jones zwróciła uwagę na dłonie królowej Elżbiety II. Wierzchnia strona była wyraźnie zasiniona.

Wygląda na to, że są ewentualne dowody na chorobę naczyń obwodowych. Jest to zaburzenie krążenia krwi, które powoduje, że naczynia krwionośne poza sercem i mózgiem zwężają się, blokują lub kurczą. Czasami może to prowadzić do niewydolności serca. Jeśli krążenie obwodowe jest za słabe

– stwierdziła lekarka.

Elżbieta II odczuwała duży ból?

Zdaniem australijskiej doktor sine plamy na dłoniach, takie jak u Elżbiety II, mają miejsce, „gdy serce nie jest już w stanie skutecznie pompować krwi”.

Według „Daily Mail” choroba, o której wspomina dr Cohen-Jones objawia się m.in. przerywanym bólem, skurczami mięśni, odczuwaniem zimna w stopach, drętwieniem, mrowieniem, a także bólami głowy.

Dr Cohen-Jones stwierdziła, że jeżeli królowa Elżbieta II cierpiała na tę chorobę, to „odczuwałaby duży ból”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe