Plebiscyt na ulubioną księgarnię Warszawy wygrała "niewłaściwa księgarnia" więc "trzeba będzie zmienić formułę"

W piątek (9 września) warszawski ratusz ogłosił wyniki miejskiego plebiscytu na ulubioną niezależną księgarnię Warszawy. Niestety zwycięzca nie przypadł organizatorom konkursu do gustu. "Trzeba będzie zmienić formułę" - czytamy na łamach "Wyborczej".
Gazeta Wyborcza Plebiscyt na ulubioną księgarnię Warszawy wygrała
Gazeta Wyborcza / / Adrian Grycuk - Wikipedia /CC BY-SA 3.0

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu miasto stołeczne Warszawa zorganizowało konkurs na ulubioną niezależną księgarnię warszawiaków. Głosowanie rozpoczęto 25 lipca i miało potrwać do 4 września. Lider głosowania, księgarnia Multibook, nie spodobał się jednak „Gazecie Wyborczej”, która pod koniec sierpnia opublikowała na swoim portalu tekst, by nie dać wygrać „księgarni antysemickiej i homofobicznej”.Na niedzielę 4 września księgarnia Multibook niezmiennie znajdowała się na pierwszym miejscu ze sporą przewagą. Po godz. 15 Multibook opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym zwrócono uwagę, że „coś dziwnego” dzieje się na stronie, na której odbywa się konkurs.

„Rano była informacja, że głosowanie zostało zakończone, tymczasem teraz ponownie można głosować. Sami zresztą Państwo zobaczcie…” – informowała wówczas księgarnia Multibook.

CZYTAJ WIĘCEJ: „GW” alarmowała, że w plebiscycie prowadzi „niewłaściwa” księgarnia. Głosowanie zostało przedłużone? 

"Trzeba będzie zmienić formułę"

W piątek (9 września) ratusz ogłosił wyniki miejskiego plebiscytu na ulubioną niezależną księgarnię Warszawy. Niestety zwycięzca nie przypadł organizatorom konkursu do gustu. 

Plebiscyt na ulubioną księgarnię Warszawy z kontrowersyjnym zwycięzcą. "Trzeba będzie zmienić formułę"

- informuje teraz warszawa.wyborcza.pl.

"Chcieliśmy, żeby w konkursie głosowali zwykli warszawiacy, nie profesjonalne jury, stąd formuła plebiscytu internetowego. Niestety, okazało się, że to nie był dobry pomysł" - mówi dla warszawa.wyborcza.pl nieoficjalnie jeden z urzędników zaangażowany w nadzorowanie plebiscytu.

"Zwycięzcą okazała się księgarnia Multibook.pl, znana ze sprzedaży publikacji m.in. antysemickich, homofobicznych i antyszczepionkowych" - czytamy na łamach warszawa.wyborcza.pl.

Kochają demokrację pod warunkiem, że wygrywają. W przeciwnym razie, zmieniamy formułę, żeby nie było "kontrowersyjnego zwycięzcy"

- skwitowała krótko na Twitterze księgarnia Multibook. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe