Co musi zrobić Polska, żeby dostać pieniądze z KPO? Von der Leyen zabiera głos

– Negocjacje zostały zamknięte, mamy umowę. Polska musi wypełnić swoje zobowiązania i my wtedy będziemy gotowi do wypłaty środków – mówi w rozmowie z korespondentką stacji Polsat News Dorotą Bawołek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Ursula von der Leyen Co musi zrobić Polska, żeby dostać pieniądze z KPO? Von der Leyen zabiera głos
Ursula von der Leyen / fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Pod koniec lipca szefowa KE w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedziała, że Polska, aby otrzymać pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, musi wywiązać się ze zobowiązań podjętych w celu zreformowania systemu środków dyscyplinarnych.

CZYTAJ TAKŻE: Kopalnia Bogdanka. Będzie mniej węgla. Sasin zapowiada dymisję

Podkreśliła wówczas, że nowa ustawa zaproponowana przez prezydenta Andrzeja Dudę jest ważnym krokiem, ale „nie gwarantuje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego bez ryzyka, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej”.

Von der Leyen zapytana ponownieTeraz w rozmowie z korespondentką stacji Polsat News Dorotą Bawołek Ursula von der Leyen została ponownie zapytana o unijne środki z KPO.

W przypadku Polski chodzi o niezależność sądownictwa. Negocjacje zostały zamknięte, mamy umowę. Polska musi wypełnić swoje zobowiązania i my wtedy będziemy gotowi do wypłaty środków. Tak jak w przypadku innych krajów członkowskich, kamienie milowe muszą zostać spełnione, aby to się stało

– powiedziała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe