Co dalej z Jackiem Kurskim? Zagadkowa odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński został zapytany przez dziennikarzy o dalsze losy byłego już prezesa TVP Jacka Kurskiego. Oto, co odpowiedział prezes PiS.
 Co dalej z Jackiem Kurskim? Zagadkowa odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego
/ PAP/Radek Pietruszka

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Morawiecki ogłosił wprowadzenie tzw. tarczy solidarnościowej. Zakłada ona m.in., że rząd wprowadzi w 2023 r. dla gospodarstw domowych zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z 2022 r. do poziomu zużycia 2000 kWh rocznie. Natomiast firmy energochłonne będą mogły liczyć na dofinansowanie zakupów energii elektrycznej i gazu, co – według szacunków rządu – jeszcze w tym roku ma pochłonąć 5–6 mld zł.

Czytaj więcej: Zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych, wsparcie dla firm energochłonnych. Premier przedstawił tarczę solidarnościową

Co dalej z Jackiem Kurskim? Prezes PiS odpowiada

W konferencji wziął udział także prezes PiS Jarosław Kaczyński, który został zapytany przez dziennikarzy, czy Jacek Kurski wejdzie w skład Rady Ministrów. Przypomnijmy, że niektóre media informowały, iż możliwe jest przejście Kurskiego do rządu w randze „kogoś więcej niż ministra”.

Czytaj więcej: „Na kogoś więcej niż minister”. Jacek Kurski wejdzie do rządu? Sensacyjne doniesienia

Jarosław Kaczyński nie był skory do udzielenia większej ilości informacji na ten temat.

– Decyzje w tej sprawie podejmuje kierownictwo rządu i oczywiście kierownictwo partii, tak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych. Te decyzje jeszcze są przed nami 

– poinformował prezes PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe