„Pieniędzy nie ma i nie będzie”. Rostowski zapytany o wypowiedź sprzed lat

– Mówiąc, że „pieniędzy nie ma i nie będzie”, miałem na myśli fundusze na wszystkie obietnice złożone przez PiS podczas kampanii wyborczej w 2015 roku – stwierdził na antenie Polsat News były szef resortu finansów Jacek Rostowski.
Jacek Rostowski „Pieniędzy nie ma i nie będzie”. Rostowski zapytany o wypowiedź sprzed lat
Jacek Rostowski / fot. M. Żegliński / Tygodnik Solidarność

Były minister finansów i polityk PO Jacek Rostowski został zapytany na antenie Polsat News o wypowiedzi polityków PiS, którzy przekonują, że gdyby opozycja doszła do władzy, to wycofałaby wiele świadczeń socjalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek samochodowy z udziałem Zbigniewa Ziobry. Niepokojące informacje o stanie zdrowia ministra

– To są po prostu kłamstwa. Opozycja jasno zadeklarowała, że żadnych świadczeń nie wycofa. Kłamać oczywiście zawsze można, widzimy to na przykładzie katastrofy lotniczej w Smoleńsku – kłamali przez dwanaście lat. Kłamali, kłamią i kłamać będą. Ochrony socjalne, różne tarcze są dzisiaj jak najbardziej potrzebne i konieczne – stwierdził były wicepremier.

„Pieniędzy nie ma i nie będzie”

Prowadzący program zapytał byłego ministra o jego słynne słowa sprzed lat, kiedy to powiedział, że „pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie”. Rostowski stwierdził, że „miał na myśli fundusze na wszystkie obietnice złożone przez PiS podczas kampanii wyborczej w 2015 roku”.

CZYTAJ TAKŻE: Ewa Drzyzga na antenie TVN zaatakowała rządzących. Poszło o Odrę

Mówiłem, że tych pieniędzy nie starczy do końca kadencji w 2019 roku. I okazało się, że była to prawda. Tu mi wycięli część jednej wypowiedzi, tu wycięli część drugiej i wyszło, że mówiłem, iż nie ma pieniędzy na 500 plus. To też było kłamstwo

– tłumaczył Rostowski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe