Ewa Drzyzga na antenie TVN zaatakowała rządzących. Poszło o Odrę

W poniedziałkowym wydaniu "Dzień dobry TVN" prowadząca Ewa Drzyzga w emocjonalnym tonie zwróciła się do rządzących, krytykując ich ws. katastrofy ekologicznej na Odrze. Było to pokłosie rozmowy z Beatą Olejarz, byłą prezes Polskiego Związku Wędkarskiego. 
 Ewa Drzyzga na antenie TVN zaatakowała rządzących. Poszło o Odrę
/ screen video Youtube - TVN Style

W poniedziałek 19 września w programie "Dzień dobry TVN" poruszono temat katastrofy ekologicznej na Odrze. Gościem Ewy Drzyzgi i Małgorzaty Ohme była Beata Olejarz, była prezes Polskiego Związku Wędkarskiego, która stwierdziła, że "Odra jest ranna", a ona od 30 dni nie otrzymuje żadnych informacji w tym temacie, mimo wysłania zapytań do odpowiednich urzędów. 

Odra krwawi i trzeba jej pomóc 

– powiedziała Beata Olejarz. Warto w tym momencie przypomnieć, że to m.in była prezes PZW podawała w sierpniu informacje, że w Odrze znajduje się rtęć, co nie znalazło potem swojego potwierdzenia w badaniach. Ponadto twierdziła, że wędkarze po wyławianiu śniętych ryb z Odry mieli rany na rękach, a ich gumowe rękawice były przeżarte. Do dziś informacje te nie znalazły żadnego potwierdzenia.

Czytaj więcej: Rtęć w Odrze? „Ludzie są poparzeni. Wędkarze mają rany na rękach, rękawice były przeżarte”

Czytaj więcej: Polski Związek Wędkarski twierdził, że „woda w Odrze wypalała gumowe rękawice”. Zostali poproszeni o dowody


Drzyzga atakuje rząd

Pod koniec rozmowy z Olejarz wyraźnie wzburzona Ewa Drzyzga postanowiła zaatakować rządzących, nie ukrywając swojej złości w emocjonalnej przemowie. 

Padło wiele pytań. Przedłużanie odpowiedzi na nie nie jest żadnym rozwiązaniem. Każdy, każdy mógłby być u brzegu tej rzeki. Myślę, że rządzący też mają swoje rodziny. Nie zależy wam, naprawdę? Przepraszam, ale poniosło mnie

– powiedziała wzburzona Ewa Drzyzga. 

Piękne jest twoje zaangażowanie. Pięknie to powiedziałaś

– skomentowała współprowadząca Małgorzata Ohme.

Czytaj więcej nt. katastrofy ekologicznej na Odrze.

"Tej inwestycji obawiają się Niemcy". Drugie dno polsko-niemieckiego sporu o Odrę

Woda w Odrze. Zaskakujące doniesienia w sprawie śledztwa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe