Polska powinna zapłacić Rosji reparacje? Zaskakujące słowa rzecznika Kremla

Jeśli żartujemy z takiej wściekłej rusofobii, to może nasi historycy powinni dokopać się do XVI wieku, może znajdziemy coś, o co moglibyśmy poprosić Polaków – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Dmitrij Pieskow Polska powinna zapłacić Rosji reparacje? Zaskakujące słowa rzecznika Kremla
Dmitrij Pieskow / fot. YouTube

– Rosyjscy historycy mogliby zagłębić się w XVI wiek, w odpowiedzi na podobne badania polskich polityków, szukając powodów, by domagać się od Polski reparacji – powiedział we wtorek rzecznik prasowy Kremla komentując w ten sposób ewentualne polskie żądania reparacji wojennych od Rosji.

Jego zdaniem, „rosyjscy historycy być może powinni to zrobić i znaleźć coś, o co można prosić Polaków”.

ZOBACZ TAKŻE: Protesty w Rosji po ogłoszeniu mobilizacji? Niezależny białoruski dziennikarz publikuje wymowny film z Chabarowska

Pieskow przekonywał, że w Warszawie politycy popadli „w nierozsądny ekstremizm polityczny”. – Szkodzą prestiżowi swojego kraju i znacznie komplikują kontakty. Nie tylko z Rosją, trudno jest coś tu komplikować, ale także z ich sojusznikami – dodał.

Raport o stratach poniesionych przez Polskę

1 września w Warszawie zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Dokument przygotowywany był przez działający w poprzedniej kadencji parlamentu Parlamentarny Zespół ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II wojny światowej. Nad raportem pracowało ok. 30 naukowców – historyków, ekonomistów, rzeczoznawców majątkowych – oraz 10 recenzentów.

W raporcie podano, że ogólna kwota strat Polski to ponad 6 bilionów 220 miliardów zł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe