Biden zabiera głos po orędziu Putina

– Rosja chce wymazać swojego suwerennego sąsiada z mapy. Ta wojna Ta wojna dotyczy prawa Ukrainy do istnienia i istnienia Ukraińców jako narodu; to powinno zmrozić krew w naszych żyłach – mówił podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ prezydent USA Joe Biden.
Joe Biden Biden zabiera głos po orędziu Putina
Joe Biden / fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Jak podkreślił amerykański prezydent, Władimir Putin zagroził użyciem broni jądrowej, mając w całkowitej pogardzie międzynarodowe traktaty.

CZYTAJ TAKŻE: Polska powinna zapłacić Rosji reparacje? Zaskakujące słowa rzecznika Kremla

– USA opowiadają się za końcem tej wojny, ale na sprawiedliwych warunkach; będziemy nadal wspierać Ukrainę (...) Stany Zjednoczone będą chciały współpracować ze wszystkimi krajami, które chcą pokoju na świecie. ONZ musi być wspierana, tak samo, jak Karta Narodów Zjednoczonych. Prawo weta w ONZ musi być wykorzystywane w ostateczności. USA popierają rozszerzenie składu Rady Bezpieczeństwa ONZ, zarówno jeśli chodzi o członków stałych i czasowych – przekazał.Pakiet 2,9 mld dolarów

– Wojna wywołana przez Rosję przyczynia się do globalnego kryzysu żywnościowego i tylko Rosja może to zakończyć – powiedział prezydent USA. Biden podkreślił, że aż 193 milionów ludzi na świecie doświadcza głodu i jest to skok 40 milionów w ciągu roku.

CZYTAJ TAKŻE: Czołowy rosyjski naukowiec zajmujący się lotnictwem zginął w tajemniczych okolicznościach

Amerykański prezydent zapowiedział także pakiet 2,9 mld dolarów pomocy humanitarnej i żywnościowej.

Więcej informacji wkrótce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe