Protesty w Rosji po decyzji Putina. Są pierwsze nagrania [WIDEO]

Do godz. 20 moskiewskiego czasu [godz. 19 czasu polskiego - przyp. red.] rosyjskie służby zatrzymały 425 protestujących w 24 miastach.
 Protesty w Rosji po decyzji Putina. Są pierwsze nagrania [WIDEO]
/ fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Częściowa mobilizacja

W środę prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. To oznacza, że zaciąg na wojnę z Ukrainą ma objąć rezerwistów oraz osoby, które w przeszłości odbyły szkolenie wojskowe. Jak stwierdził rosyjski minister obrony narodowej Siergiej Szojgu, mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi.

Decyzja rosyjskich władz wpłynęła na zapytania w Google. Prócz zapytań dotyczących tego, „jak wyjechać z Rosji”, o których pisaliśmy, popularne staje się także pytanie: „Jak złamać rękę?”. W pierwszej piątce rosyjskich regionów dla tych zapytań znalazły się: obwód moskiewski, obwód krasnodarski, Moskwa, Petersburg i Republika Czeczeńska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Panika w Rosji? „Złamanie ręki” najnowszym hitem w serwisach z ogłoszeniami

Protesty w Rosji

O godz. 19 czasu moskiewskiego [godz. 18 czasu polskiego - przyp. red.] rozpoczęła się manifestacja w stolicy kraju. Jak przekazuje portal NEXTA, doszło już do pierwszych zatrzymań oraz przepychanek z policją. 

Około godz. 19.50 [godz. 18.50 w Polsce - przyp. red.] było wiadomo o 425 zatrzymanych w 24 miastach Rosji. W samej stolicy zatrzymano co najmniej 120 osób, a w Petersburgu - 126.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe