Po decyzji Putina o mobilizacji. Wymowna animacja pokazująca samoloty wylatujące z Rosji [WIDEO]

Dziś rano Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację, w związku z czym w sieci pojawia się coraz więcej danych mogących świadczyć o wielkim poruszeniu w Rosji. Niektórzy komentatorzy mówią nawet o panice.
 Po decyzji Putina o mobilizacji. Wymowna animacja pokazująca samoloty wylatujące z Rosji [WIDEO]
/ fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN POOL / Twitter

„Dzisiejsze wyloty z Moskwy i Petersburga. The Associated Press informuje, że międzynarodowe loty z Rosji zostały wyprzedane lub ich cena gwałtownie wzrosła po ogłoszeniu przez Putina mobilizacji rezerwistów” – czytamy na profilu popularnej aplikacji do śledzenia lotów Flightradar24 na Twitterze, gdzie opublikowano również krótką animację z osią czasu.

 

Panika po ogłoszeniu mobilizacji?

Niektórzy komentatorzy mówią o panice wśród Rosjan. Jak informuje ukraińska agencja Unian, na 21 września wszystkie bilety, m.in. do Erywania, Stambułu oraz Baku, są wyprzedane. W ciągu godziny wyprzedano także wszystkie bilety lotnicze do Białorusi.

„Najkrótszy lot do Gruzji kosztuje 120 tysięcy rubli [około 9,5 tys. złotych – przyp. red.], a do Azerbejdżanu – prawie 250 tysięcy rubli [około 20 tys. złotych – przyp. red.]” – zwrócono uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Panika w Rosji? „Złamanie ręki” najnowszym hitem w serwisach z ogłoszeniami

W środę prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. To oznacza, że zaciąg na wojnę z Ukrainą ma objąć rezerwistów oraz osoby, które w przeszłości odbyły szkolenie wojskowe. Jak stwierdził rosyjski minister obrony narodowej Siergiej Szojgu, mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe