Obrońca Azowstalu wrócił z rosyjskiej niewoli. Te zdjęcia budzą przerażenie

„Cena niewoli. I jaskrawy przykład »człowieczeństwa« wroga. Ręka Mychajła Dianowa, obrońcy Azowstalu, który został zwolniony 21 września po czterech miesiącach niewoli" — napisała. "Nie chodzi tylko o to, że zraniona ręka się nie zrosła. W niej brakuje 4 cm kości. Leczenie i powrót do zdrowia zajmie oczywiście dużo czasu” – pisze 

ukraińska dziennikarka Wioletta Kirtoka i publikuje zdjęcia.
 Obrońca Azowstalu wrócił z rosyjskiej niewoli. Te zdjęcia budzą przerażenie
/ fot. Twitter @OstapYarysh

W środę wieczorem doszło do dużej wymiany jeńców między Rosją a Ukrainą. Do swojego kraju wróciło 215 ukraińskich żołnierzy, z czego spora część to obrońcy Azowstalu - kombinatu metalurgicznego w Mariupolu.

Jednym z nich był Mychajło Dianow, którego zdjęcie wykonane przez Dmytra Kozackiego, zwanego „oczami Azowstalu” obiegło przed miesiącami internet.

Przerażające zdjęcia po wyjściu z niewoliChoć na zdjęciu wykonanym przez Kozackiego ukraiński żołnierz nie był w dobrym stanie, to fotografie, które powstały po tym jak wrócił z rosyjskiej niewoli budzą przerażenie.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjscy generałowie prosili o to Putina. OdmówiłWioletta Kirtoka, ukraińska dziennikarka i współorganizatorka projektu „Narodowy Bohater Ukrainy”, opublikowała zdjęcia Dianowa i zaapelowała o pomoc.

„Cena niewoli. I jaskrawy przykład »człowieczeństwa« wroga. Ręka Mychajła Dianowa, obrońcy Azowstalu, który został zwolniony 21 września po czterech miesiącach niewoli" — napisała. "Nie chodzi tylko o to, że zraniona ręka się nie zrosła. W niej brakuje 4 cm kości. Leczenie i powrót do zdrowia zajmie oczywiście dużo czasu” – napisała.

„Kiedy zobaczyłam zdjęcie, fizycznie bolało. Przez co przeszli ci niezłomni ludzie... Teraz potrzebują pomocy. Finansowej. Moralnej. Społecznej. Medycznej” – dodała.

Operacja niemożliwa, jest zbyt wychudzonyJak przekazała Kirtoka, na ten moment niemożliwe jest przeprowadzenie operacji Mychajło Dianowa, ponieważ jest on zbyt wychudzony.

CZYTAJ TAKŻE: 20 tysiącom rosyjskich żołnierzy grozi otoczenie przez Ukraińców?

– Najpierw musi przybrać na wadze. To podstawa, bo jego stan fizyczny nie pozwala na to, by poddać go operacji. To mogłoby być dla niego niebezpieczne. Dlatego brat teraz musi dojść do siebie, nabrać sił – podkreśliła.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek jak Mahatma Gandhi Wiadomości
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek "jak Mahatma Gandhi"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie w czwartek skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Obie zawieszono na pół roku. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne Wiadomości
Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne

Będziemy pokazywali, że Niemcy nie rozliczyli się ze zbrodni. Oni muszą ponieść ciężkie straty reputacyjne - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odnosił się do egzekwowania zadośćuczynienia od Niemiec za II wojnę światową.

Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama Wiadomości
Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama

29 listopada w Pałacu Buckingham małżonka króla Karola III Camilla zorganizowała spotkanie, które dotyczyło przemocy wobec kobiet.

Szokujące słowa Macrona: Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji Wiadomości
Szokujące słowa Macrona: "Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji"

Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości - dodał.

 ETS to złodziejski system Wiadomości
"ETS to złodziejski system"

Poselski projekt ustawy o zawieszeniu systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (ETS) trafił do Sejmu. Na jego temat w wywiadzie z Radiem Maryja wypowiedział się wiceminister sprawiedliwości – Michał Woś.

Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli Wiadomości
Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli

Do skandalu doszło na Łotwie w związku z działalnością na terytorium tego państwa opozycyjnej rosyjskiej telewizji "Dożd". Chodzi dokładnie o słowa dziennikarza stacji, który miał stwierdzić, że kanał udziela pomocy zmobilizowanym Rosjanom w zdobyciu "sprzętu i podstawowych wygód na froncie".

50 lat postępu. Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider Wiadomości
"50 lat postępu". Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider

Siły Powietrzne USA przedstawiły swój najnowszy bombowiec nuklearny stealth B-21. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja od 30 lat.

Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę Wiadomości
Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę

Rosja po cichu zgromadziła flotę ponad 100 starzejących się tankowców, aby za ich pomocą obchodzić ograniczenia na sprzedaż ropy, które Zachód nałożył na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę - podał w sobotę "Financial Times", przywołując opinie analityków rynku.

[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o Dzieciach Zamojszczyzny Wiadomości
[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny"

110 000 osób deportowanych z ponad 300 wsi, w tym 30 000 dzieci, które skradziono rodzicom i przeznaczono do germanizacji. Wielu zabitych i rannych. Stracony dorobek całego życia. To bilans działalności Niemców na Zamojszczyźnie. "Miałem jasne włosy i niebieskie oczy" - nosi tytuł animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny", przygotowanej przez Fundację Pamięci Narodów. Premiera dzisiaj o 19.00.

Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka Wiadomości
Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w ramach 1/8 fazy pucharowej mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem można wywnioskować z pewnych komentarzy, które napływają wprost z Francji, że "trójkolorowi" czują się bardzo pewnie. Ich nastawienie starał się ostudzić Ludovic Obraniak – były reprezentant Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe