XXV Posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska

15 listopada odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska.
  XXV Posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska
/ fot. Region Ziemia Radomska NSZZ „Solidarność”

Zebranie poprowadził  przewodniczący ZR Zdzisław Maszkiewicz, który powitał członków ZR i zaprezentował porządek obrad - przyjęty jednogłośnie bez żadnych poprawek. W posiedzeniu wzięła udział przewodnicząca Regionalnej Komisji Rewizyjnej Jadwiga Poźniak, a także Agata Kacprzak i Marcin Mazur z Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania w Jedlińsku.

Wiceprzewodniczący ZR Krzysztof Kośla rozpoczął obrady od przedstawienia decyzji i uchwał z poprzedniego posiedzenia ZR.

Potem przewodniczący Zdzisław Maszkiewicz wręczył Agacie Kacprzak i Marcinowi Mazurowi Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem obrad było wytypowanie pracodawców z Regionu do XV edycji ogólnopolskiego konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" (PPP). ZR w głosowaniu zaakceptował następujące kandydatury: Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Radomiu, Publiczna Szkoła Powiatowa w Wierzchowinach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, MPK Radom sp. z o.o.

Potem ZR wyrejestrował z rejestru regionalnego Organizację Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania w Szydłowcu (przy 2 głosach wstrzymujących).

Dyskutowano też nad przygotowaniami do obchodów 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - 13 grudnia o godz. 12.00 zostaną tradycyjnie zapalone znicze oraz złożone kwiaty pod Pomnikiem Radomskiego Czerwca'76 w Radomiu, a o 18.00 członkowie NSZZ "Solidarność" z Pionek spotkają się na mszy św. połączonej z opłatkiem.

Kolejnym punktem obrad były tez przygotowania do spotkania opłatkowego w siedzibie ZR - 19 lub 20 grudnia, o dokładnym terminie Region będzie informować na stronie internetowej ZR. Omawiano też działania związane z wykonaniem tablicy pamiątkowej poświęconej osobie o. Huberta Czumy SJ.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Rosja zastawia pułapkę”. Polskie służby alarmują Wiadomości
„Rosja zastawia pułapkę”. Polskie służby alarmują

„Rosyjska propaganda zyskuje na pojawiających się ostatnich wypowiedziach i stanowiskach dot. negocjacji Ukrainy i Rosji” – pisze w środę w mediach społecznościowych pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Na oczach milionów napluł na trenera. Piechniczek ostro o Lewandowskim Wiadomości
"Na oczach milionów napluł na trenera". Piechniczek ostro o Lewandowskim

Robert Lewandowski po meczu z Francją wypowiedział się na temat "radości z gry" przy defensywnej taktyce kadry. Słowa kapitana reprezentacji Polski zostały przez media zinterpretowane, jako krytyka wymierzona w mocno obronny styl biało-czerwonych pod wodzą Czesława Michniewicza.

Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA Wiadomości
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA

Janusz Waluś - polski imigrant, który spędził 28 lat w południowoafrykańskim więzieniu za zabicie blisko 30 lat temu komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego - został w środę warunkowo zwolniony z więzienia – poinformowano w oświadczeniu ministerstwa sprawiedliwości RPA.

Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny Wiadomości
Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny

Szef NATO Jens Stoltenberg poinformował, że Ukrainę wiosną może czekać ofensywa że strony Rosji. Stwierdził także, że aktualnie brak warunków do podjęcia rozmów pokojowych.

Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

– O tym decyduje Narodowy Bank Polski, a nie rząd – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. – Mają zmasakrowany mózg – atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe