Kaczyński o marszałku śląskiego sejmiku, który przeszedł na stronę opozycji: „Był protegowanym premiera” [WIDEO]

W rozmowie z TVP 3 Łódź prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował przejście na stronę opozycji marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego, na skutek czego partia rządząca straciła większość w tym województwie.
prezes PiS Jarosław Kaczyński Kaczyński o marszałku śląskiego sejmiku, który przeszedł na stronę opozycji: „Był protegowanym premiera” [WIDEO]
prezes PiS Jarosław Kaczyński / screen video TVP 3 Łódź

W poniedziałek do mediów trafiły sensacyjne informacje nt. marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego i trojga innych dotychczasowych radnych PiS. Politycy dotychczas tworzący większość partii rządzącej w sejmiku śląskim postanowili zmienić polityczne barwy i przejść na stronę opozycji, na skutek czego PiS stracił większość potrzebną do rządzenia w województwie.

W rozmowie z mediami Chełstowski buńczucznie skomentował swoje odejście z PiS.

Czytaj więcej: „Poziom smrodu przekroczył granicę”. Marszałek woj. śląskiego zabiera głos nt. odejścia z PiS

Jarosław Kaczyński zabiera głos

W rozmowie z TVP 3 Łódź odejście Chełstowskiego skomentował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przyznał, że decyzja Chełstowskiego jest dla niego zaskakująca i przykra i podkreślił, że marszałek był także szefem struktury partyjnej i w pewnym sensie protegowanym premiera.

Decyzja zaskakująca, przykra, tym bardziej że to nasz eksmarszałek, który jednocześnie był szefem struktury partyjnej. Jeszcze wczoraj wypowiadał się w miarę umiarkowanie mimo zmiany opcji, natomiast dzisiaj przybrał styl i sposób oceniania w szczególności rządu, naszych przeciwników

– powiedział Jarosław Kaczyński. 

A przecież był bliskim współpracownikiem i można powiedzieć w jakiejś mierze protegowanym premiera. Premier jest opiekunem tego województwa z ramienia kierownictwa partii. Jest posłem z okręgu katowickiego. Krótko mówiąc, to po prostu jest nieładne, tak po ludzku

– dodał prezes PiS.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

– O tym decyduje Narodowy Bank Polski, a nie rząd – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. – Mają zmasakrowany mózg – atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe