Kompromitacja senatora opozycji. Podał dane z okresu rządów PO jako przykład niskich zarobków w Polsce

„Zarobki w Europie‼️PiS rządzi, wstaliśmy z kolan⤵️?. Oni maja jeszcze czelność mówić o «dobrej zmianie»?. #podłazmiana #drożyznaPiS #aferyPiS” – napisał senator Stanisław Gawłowski. Problem w tym, że to dane z 2012 oku, z okresu rządów koalicji PO-PSL, kiedy to Gawłowski był wiceministrem środowiska.
Stanisław Gawłowski Kompromitacja senatora opozycji. Podał dane z okresu rządów PO jako przykład niskich zarobków w Polsce
Stanisław Gawłowski / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Platforma Obywatelska RP

Sprawa tego wykresu ciągnie się już od dłuższego czasu. Grafika z uciętymi danymi na temat okresu, z którego pochodzą dane, krążyła w sieci już w zeszłym roku.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych popularność zaczął zdobywać wykres przedstawiający miesięczne średnie zarobki brutto w wybranych krajach europejskich. Grafika przedstawia dane, zgodnie z którymi średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi 814 euro. Jest to najniższa wartość na wykresie. Wykres wykorzystywany jest w dyskusji dotyczącej obecnej sytuacji zarobkowej w Polsce. Jak się jednak okazuje, zestawienie opublikowane we wpisie prezentuje nieaktualne informacje.

(…)

O tym, że wykres opublikowany we wpisie nie bazuje na najnowszych danych, możemy przekonać się po odszukaniu pierwotnego źródła grafiki. Wszystko wskazuje na to, że najwcześniej pojawiła się ona we wpisie z 30 maja 2012 roku na nieistniejącej już stronie niewygodne.info.pl. To blog powstały w 2011 roku, który zawierał informacje pochodzące z takich stron jak niezalezna.pl czy wpolityce.pl, a także własne przemyślenia na temat polskiej rzeczywistości

pisał na ten temat w lutym zeszłego roku portal Demagog.pl.

Średnie miesięczne wynagrodzenie w Polsce w 2021 roku, przeliczone na euro wynosiło 1,2 tysiąca.

Krytyka internautów

Liczni internauci krytykowali wpis Gawłowskiego i zwracali uwagę na manipulację.

Stasiu, ale to jest tabelka z waszych rządów. Już 2 lata temu wyprzedziliśmy Chorwatów. .

Kto podwyższył płacę minimalną w ciągu ostatnich 20 latach i o ile? Pytanie takie mam ... odpowie Pan? Wiem, strach obleciał i jakby nic nie można "skręcić".

Weźże człowieku weryfikuj średnio mądre tabelki które wrzucasz bo wychodzisz na głąba

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– komentowali internauci.

Jednak niezrażony Stanisław Gawłowski podał własnego tweeta dalej, żeby zwiększyć mu zasięgi.

Czytaj więcej: Były strażnik więzienny prawomocnie skazany za przekazywanie informacji do aresztu Stanisławowi Gawłowskiemu

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO Wiadomości
"UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO"

Portal Oko.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Wg. urzędników z Brukseli, Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. Top Model Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. "Top Model"

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN "Top Model". Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

PKP obniża ceny biletów Wiadomości
PKP obniża ceny biletów

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połącznia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe