loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Mecenas Stefan Hambura: Angela Merkel bierze oręż i idzie w kierunku Polski
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:41
"Problemem jest brak statusu mniejszości narodowej dla Polaków. Myślę, że trzeba dobrej woli po stronie Niemieckiej. Polska musi być odważna. Potrzeba odwagi, aby położyć jasne żądania na stole negocjacyjnym w Berlinie (...) Tak długo Niemcy nie uznają tego statusu tak długo naruszają podstawowe zasady praworządności" - mówił mecenas Hambura na antenie Telewizji Republika.

Mecenas Stefan Hambura, screen YT

Problem Jugendamtu [niemiecki urząd ds. dzieci i młodzieży] cały czas narasta. Kiedy zgłaszają się do mnie rodziny z takimi problemami, od razu radzę, aby opuszczali Niemcy. To co się dzieje nie napawa optymizmem


- powiedział mecenas.
 

[Angela Merkel] bierze oręż do ręki i idzie w kierunku Polski. Nie będzie to nam pomagało we wspólnej Europie. Musimy położyć na stół praworządność niemiecką. Kiedy Niemcy wprowadzą kontrolę Jugendamtu? Żądajmy tego! Rozmawiajmy konkretnie o praworządności. W Niemczech nadal mamy skutki rozporządzenia Goeringa


- podsumował Hambura.źródło: Telewizja Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.