loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Mecenas Stefan Hambura: Angela Merkel bierze oręż i idzie w kierunku Polski
Opublikowano dnia 19.10.2017 15:41
"Problemem jest brak statusu mniejszości narodowej dla Polaków. Myślę, że trzeba dobrej woli po stronie Niemieckiej. Polska musi być odważna. Potrzeba odwagi, aby położyć jasne żądania na stole negocjacyjnym w Berlinie (...) Tak długo Niemcy nie uznają tego statusu tak długo naruszają podstawowe zasady praworządności" - mówił mecenas Hambura na antenie Telewizji Republika.

Mecenas Stefan Hambura, screen YT

Problem Jugendamtu [niemiecki urząd ds. dzieci i młodzieży] cały czas narasta. Kiedy zgłaszają się do mnie rodziny z takimi problemami, od razu radzę, aby opuszczali Niemcy. To co się dzieje nie napawa optymizmem


- powiedział mecenas.
 

[Angela Merkel] bierze oręż do ręki i idzie w kierunku Polski. Nie będzie to nam pomagało we wspólnej Europie. Musimy położyć na stół praworządność niemiecką. Kiedy Niemcy wprowadzą kontrolę Jugendamtu? Żądajmy tego! Rozmawiajmy konkretnie o praworządności. W Niemczech nadal mamy skutki rozporządzenia Goeringa


- podsumował Hambura.źródło: Telewizja Republika
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polski żołnierz poległy w Afganistanie uwieczniony w Drodze Krzyżowej
Nową stację Drogi Krzyżowej ufundowali bliscy poległego żołnierza oraz jego koledzy z armii.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy szybko nie będą miały rządu
Już mija dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych we Włoszech i na razie żadna z trzech największych sił w nowym parlamencie oficjalnie nie zaproponowała rozpoczęcia rozmów koalicyjnych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gazowe ulgi dla strajkujących w 1981 roku górników
Pomoc, jaką spółka oferuje powstańcom i górnikom, jest przejawem wdzięczności wobec osób, które w walce o wolną Polskę poświęciły zdrowie i życie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.