loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Antoni Macierewicz: "Ładunek wybuchowy musiał zostać umieszczony w Samarze"
Opublikowano dnia 23.02.2018 15:12
W Polskim Radiu były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odniósł się do teorii na temat ładunku wybuchowego umieszczonego w skrzydle tupolewa. Według byłego ministra obrony, ładunek musiał zostać zamieszczony w Samarze.

Tomasz Gutry - Tygodnik Solidarność
Głownym tematem rozmowy była katastrofa smoleńska. Macierewicz pytany o to, co działo się w nocy z 9 na 10 kwietnia na wojskowym lotnisku w Warszawie Macierewicz przyznał, że „kamery zarejestrowały kilku pracowników lotniska, którzy przez ponad pół godziny znajdowali się obok lewego skrzydła i silników”.

Szef podkomisji smioleńskiej wyjaśniał, że w lewym skrzydle prezydenckiego samolotu znajdował się łatwo otwierany luk sąsiadujący z częścią skrzydła, która została rozerwana wybuchem.

Były szef MON twierdził, że do zamieszczenia materiałów wybuchowych w skrzydle samolotu musiało dojść pół roku przed katastrofą, podczas remontu tupolewa.

– Materiał musiał zostać włożony w Samarze, dlatego, że aby go włożyć, trzeba rozkręcić całe skrzydło, co jest długotrwałą i skomplikowaną operacją – zaznaczył Macierewicz.

 

Macierewicz powiedziął na antenie Polskiego Radia, że  raport dotyczący katastrofy smoleńskiej, prawdopodnie  opublikowany 10 kwietnia, nie jest ostateczny.

– Nie będzie zawierał wszystkich analiz i w związku z tym jego wnioski będą skoncentrowane wyłącznie na przyczynie zniszczenia samolotu – tłumaczył Macierewicz.

Źródło: Polskie Radio

BB

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.