Łódzkich uczniów nakłaniano do wysyłania kartek świątecznych do Tuska
Co musisz wiedzieć:
- Akcję wysyłania kartek do Tuska przez dzieci wymyślił i koordynuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.
- Radnemu PiS przypomina to sytuacje w reżimach komunistycznych.
- – Początkowo nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem i usłyszałem, ale to jednak prawda – mówi Cieplucha w umieszczonym na platformie X nagraniu.
To jest niebywały hit. Początkowo nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem i usłyszałem, ale to jednak prawda
– mówi Cieplucha w umieszczonym na platformie X nagraniu.
- Widzowie mogą być rozczarowani. Zmiany w emisji popularnego serialu TVN "Na Wspólnej"
- Komunikat dla mieszkańców woj. śląskiego
- 30 grudnia ogólnopolski protest rolników przeciwko umowie UE z Mercosur
- Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
- „Odciąć im tlen”. Fala odrażającego hejtu wobec górników strajkujących w kopalni Silesia
- Aktywistka obraziła prezydenta. Cięta riposta Pawłowicz: Na sutenerach najlepiej znają się ku...wy
- Akcja ratunkowa w Tatrach. Turysta utknął na skalnym filarze
- KRUS wydał komunikat dla rolników
- Hutnicza Solidarność murem za protestującymi górnikami z PG Silesia
Treść życzeń
Radny PiS odczytuje także treść życzeń, pod którą mieli podpisywać się uczniowie.
Panie Donaldzie, chcemy kiedyś polecieć w kosmos i być astronautami, tak jak Sławosz. Chcemy uczyć się o gwiazdach, satelitach i podróżach na inne planety. A kiedy dorośniemy, chcemy spełniać nasze marzenia. Chcemy studiować, spełniać sny i pracować w zawodach przyszłości, w tym tych, których dziś jeszcze nie znamy. Wiemy, że może nam Pan pomóc. Dzięki Europejskiej Agencji Kosmicznej w Łodzi mogą pojawić się wielkie szanse. Dzięki temu nasze miasto będzie bliżej gwiazd. To byłby dla nas bardzo piękny prezent pod choinkę
– brzmiały owe życzenia.
„Ludzie Zdanowskiej totalnie odlecieli”
W ocenie Ciepluchy „ludzie Zdanowskiej akcją zatytułowaną «Łódź bliżej gwiazd» już totalnie odlecieli”. Dodał, iż „obserwując to, od razu przypominają mu się różne dziwne obrazki”, i wskazał na reżimy komunistyczne.
Łódź jest w gronie tych miast, które starają się o to, by jedna z agent Europejskiej Agencji Kosmicznej miała swoją siedzibę w tym mieście. Ciekaw jestem natomiast, co na to wszystko Donald Tusk? Czy wspaniałomyślnie poprze pomysł Zdanowskiej, czy może znowu wścieknie się na nią za to, że stawia go bezmyślnie pod ścianą?
– konkluduje łódzki radny.
Akcja wysyłania kartek
O pomyśle wysyłania przez dzieci kartek świątecznych poinformowali radnego Ciepluchę zaniepokojeni rodzice. Akcję wymyślił i koordynuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.
Ludzie od Zdanowskiej akcją „Łódź bliżej gwiazd” totalnie odlecieli.🚀 Kazali dzieciom pisać kartki świąteczne✉️ do Tuska... pic.twitter.com/o0pKdMlScd— Piotr Cieplucha (@PiotrCieplucha) December 29, 2025




