Sąd uniewinnił emerytowanego proboszcza od zarzutu molestowania seksualnego

- W 2023 roku głośno było o sprawie napaści 18-latka na 80-letniego księdza;
- Po ujęciu nastolatek zeznał, że kapłan molestował go seksualnie;
- Sąd pierwszej i drugiej instancji uniewinnił emerytowanego proboszcza od ww. zarzutów.
Sąd pierwszej i drugiej instancji uniewinnił emerytowanego proboszcza z Pionek koło Radomia od zarzutu molestowania seksualnego osoby nieletniej - przekazała w komunikacie Kuria Diecezji Radomskiej. Proces był utajniony, a dziennikarze poznali jedynie treść wyroku.
Uniewinnienie
Ks. Damian Fołtyn, rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej, poinformował, że w związku z wysuniętym oskarżeniem wobec ks. Leona, emerytowanego proboszcza z Pionek, sprawa została podjęta przez państwowy wymiar sprawiedliwości.
Na skutek przeprowadzonego postępowania Sąd I oraz II instancji uniewinnił tego kapłana od zarzutu molestowania seksualnego osoby nieletniej. Sprawa ta była również przedmiotem postępowania kanonicznego, którego rezultat został przesłany do Dykasterii Nauki Wiary
- informuje Kuria.
- W Wielkiej Brytanii ogromny wzrost sprzedaży Biblii
- "Deepfake". Archidiecezja krakowska zabrała głos ws. reklamy z udziałem kard. Rysia
- Polak nowym nuncjuszem apostolskim w Albanii
- Wypłynęły poufne materiały z obrad Kolegium Kardynałów
- Rosja oskarża Bartłomieja I o rozbijanie prawosławia. Patriarchat Konstantynopola reaguje stanowczo
- Przewodniczący KEP na noworocznym spotkaniu z Parą Prezydencką
- Szef watykańskiej dyplomacji: surogacja nową formą kolonializmu
- Centralne obchody XXIX Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
- W Bolesławcu ktoś powiesił na stryczku figurkę Dzieciątka Jezus. Prokurator nie dopatrzył się obrazy uczuć religijnych
- Centralne obchody Dnia Judaizmu - dyskusja i nabożeństwo
Oskarżenie
Przypomnijmy, że 18-latek, który oskarżył księdza, został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna zaatakował duchownego na ulicy i dotkliwie pobił. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że motywem jego działania była krzywda, jakiej miał doznać w dzieciństwie ze strony kapłana.
Sąd Okręgowy w Radomiu jako sąd drugiej instancji utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Kozienicach, który w czerwcu 2025 r. uniewinnił 83-letniego księdza Leona C. od zarzutu przedstawionego mu przez prokuraturę.
rm
Komentarze
Papież modlił się o pokój w czasie wizyty na Monte Cassino
Nie żyje prezes Towarzystwa Przyjaciół Jana Pawła II

Nie tylko kościoły. Osadnicy izraelscy podpalili meczet

FSSPX podszywa się pod dominikanów. Diecezja świdnicka przestrzega wiernych

Aleksandra Jakubiak OV: W duchu Gomer

