REKLAMA

„Jak poznałem Iran i rolę gen. Sulejmaniego, to jestem przekonany, że wojna właśnie stała się faktem”

Znany dziennikarz i publicysta Witold Gadowski niejednokrotnie wypowiadał się o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Tym razem w napawających strachem słowach odniósł się do dzisiejszych wydarzeń w Bagdadzie.
 „Jak poznałem Iran i rolę gen. Sulejmaniego, to jestem przekonany, że wojna właśnie stała się faktem”
/ fot. screen YouTube
„Jak poznałem Iran i rolę gen. Sulejmaniego, to teraz jestem przekonany, że wojna właśnie stała się faktem. Al Kuds pewnie już szykują zemstę” – oświadczył za pośrednictwem mediów społecznościowych Witold Gadowski. W odpowiedziach na komentarze dziennikarz zwrócił uwagę na to, że irański generał był „świetnym dowódcą otoczonym legendą wśród swoich żołnierzy, najbardziej elitarnych w Iranie”.

Nalot i reakcja Trumpa

W piątek, w zorganizowanym przez Amerykanów nalocie w Bagdadzie zginął Kasem Sulejmani dowódca irańskich jednostek Al-Kuds w Korpusie Strażników Rewolucji Islamskiej. Niezwykle prominentna postać w Iranie. Do zamachu miało dojść na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Samochód, którym podróżował Suleimani miał zostać ostrzelany. W reakcji na ujawnienie informacji w mediach Donald Trump wkleił zdjęcie amerykańskiej flagi. Zdarzenie potwierdził też Pentagon.

Czytaj więcej: To początek wojny? W amerykańskim nalocie zginął prominentny irański lider 

Zapowiedź zemsty

Hassan Rowhani - prezydent Iranu - zdecydowanie potępił atak i zapowiedział, że takie działania ze strony USA tylko uczynią Iran „i inne wolne narody” bardziej zdeterminowanymi, by przeciwstawić się Waszyngtonowi. Podkreślił też, że ci, którzy zginęli, są męczennikami. Jego zdaniem, taki „tchórzliwy i zły ruch jest kolejnym znakiem desperacji ze strony USA, bezradności i klęski w regionie”.

Czytaj więcej: Prezydent Iranu: "Wielki naród Iranu i inne wolne narody regionu zemszczą się za tę haniebną zbrodnię” 

Źródło: Twitter
kpa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura