REKLAMA

"Ukarzą winnych, wypłacą odszkodowania" Prezydent Ukrainy oczekuje zdecydowanych kroków od Iranu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się do porannego komunikatu wystosowane przez irańską armię, w którym przyznaje się do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego Boeinga 737.
 "Ukarzą winnych, wypłacą odszkodowania" Prezydent Ukrainy oczekuje zdecydowanych kroków od Iranu
/ fot. screen YouTube
Dzisiejszy poranek nie był dobry, ale przyniósł prawdę. Jeszcze przed zakończeniem prac międzynarodowej komisji Iran uznał swoją winę w zestrzeleniu samolotu – napisał na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński prezydent podkreślił, że Ukraina oczekuje od Iranu całkowitego przyznania się do winy. – Oczekujemy od Iranu, że winni staną przed wymiarem sprawiedliwości, zwróci ciała ofiar, wypłacą odszkodowania i oficjalnie przeproszą kanałami dyplomatycznymi – dodał Zełenski.Iran przyznał się do winy

W sobotę nad ranem Iran ogłosił, że jego siły zbrojne zestrzeliły ukraiński samolot. W opublikowanym przez armię irańską komunikacie czytamy, że ukraiński samolot znalazł się blisko „ważnego wojskowego obiektu” Strażników Rewolucji Islamskiej i został omyłkowo wzięty za „wrogi”. Jak dodaje irańska armia, siły zbrojne znajdowały się wtedy na „najwyższym poziomie gotowości” w związku z napiętą sytuacją pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj więcej: Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. "Omyłkowo wzięty za wrogi” 

Źródło: Facebook
kpaAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura