REKLAMA

Pawłowicz: Połowa Polaków nienawidzi Polski...

W Sejmie trwa spór związany z ostatnimi cyberatakami na polskich polityków. Postawę polityków opozycji w tej sprawie skomentowała m.in. sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz Pawłowicz: Połowa Polaków nienawidzi Polski...
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz / Flickr.com/MEDIA WNET/(CC BY 2.0)

Dzisiaj o godzinie 9 rozpoczęło się posiedzenie Sejmu. Po godzinie 12, w głosowaniu posłowie mają zdecydować o utajnieniu obrad na czas przedstawienia informacji w sprawie cyberataków na Polskę. CZYTAJ WIĘCEJ

O tajność części obrad wnioskował premier Mateusz Morawiecki, wszyscy posłowie muszą być na sali plenarnej. Utajeniu obrad sprzeciwia się część opozycji, która uważa, że rząd chce w ten sposób ukryć swoje błędy. CZYTAJ WIĘCEJ

„Niestety to już oczywista konstatacja, ale jeśli Polsce przytrafi się nieszczęście bycia ofiarą agresji, także zbrojnej, to spora część mediów i klasy politycznej będzie kibicowała bardziej agresorowi niż własnemu państwu. Reguła "right or wrong, my country" nie działa w Polsce” – skomentował spory polityczne historyk i dziennikarz Piotr Gursztyn.

 

 

 

Z wpisem zgodziła się sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, która podając go dalej napisała: „Patriotyczne uniesienia i zrywy wobec sąsiedzkich agresji, ani nawet ofiary polskiej krwi, tradycje historycznego oporu, niestety – nie przyniosły dla Polski ochronnego rezultatu”.

„Połowa Polaków nienawidzi Polski...” – dodaje Pawłowicz.
 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura