USA: Radykalna proaborcyjna ustawa uchwalona w Kolorado. "Aborcyjne sanktuarium"

Kolorado nazywa aborcję "podstawowym prawem człowieka". Za nielegalne uznane zostało „odmawianie, ograniczanie, ingerowanie lub dyskryminowanie podstawowego prawa jednostki do stosowania lub odmowy antykoncepcji lub kontynuowania ciąży i porodu lub aborcji”.
Noworodek USA: Radykalna proaborcyjna ustawa uchwalona w Kolorado.
Noworodek / Flickr/ Joshua Rappeneker/ CC BY-SA 2.0

"Najprawdopodobniej pod koniec obecnej kadencji, czyli w czerwcu, Sąd Najwyższy wyda wyrok w sprawie Dobbs vs. Jackson Women's Health Organization. Obie strony amerykańskiego sporu o aborcję spodziewają się, że orzeczenie to może cofnąć precedens z roku 1973 w sprawie Roe vs. Wade, który zalegalizował aborcję oraz przywrócić stanom pełne prawo do decydowania o przepisach aborcyjnych" 

– podaje portal dorzeczy.pl

Powstało "aborcyjne sanktuarium"

Kolorado dołączyło właśnie do grupy liberalnych stanów, które w reakcji na zaostrzenie prawa aborcyjnego w części republikańskich stanów USA (np. Wyoming, Arizona, Floryda), znacząco poszerzyły dostęp swych obywateli do aborcji. W liberalno-lewicowej kontrofensywie przewodzi tutaj największy stan USA, Kalifornia, która ustami gubernatora Gavina Newsoma określiła się mianem "aborcyjnego sanktuarium". Za wzorem Kaliforni poszedł właśnie stan Kolorado, gdzie przez proces legislacyjny przeszła ustawa dopuszczająca zabijanie nienarodzonych dzieci aż do momentu ich narodzenia.

Tak szeroki dostęp do aborcji ustawa uzasadnia twierdzeniem, że dzieci nienarodzone nie posiadają statusu osoby ludzkiej, a przez to także nie przysługuje im prawo do życia.

 „Zapłodniona komórka jajowa, embrion lub płód nie mają niezależnych ani pochodnych praw na mocy prawa stanowego

– głosi dokument.

W świetle nowego prawa nielegalne mają być wszelkie czyny, które "ograniczają, dyskryminują lub inaczej ingerują w podstawowe prawo jednostki do stosowania lub odmowy stosowania antykoncepcji albo do kontynuowania ciąży i porodu lub do aborcji"

Bez względu na to, co Sąd Najwyższy zrobi w przyszłości, ludzie w Kolorado będą mogli wybrać, kiedy i czy będą mieli dzieci. (...) Chcemy mieć pewność, że nasz stan jest miejscem, w którym każdy może żyć, pracować, rozwijać się i wychowywać rodzinę na własnych warunkach

– grzmiał gubernator Kolorado Jared Polis.

Reakcje środowiska pro-life

Zdaniem prawnika z Thomas More Society, Charles'a LiMandi'ego, ustawa „ujawnia fałszywą narrację, którą lobby aborcyjne prowadziło od ponad pół wieku: że nikt nie wie, kiedy zaczyna się życie, a dzieci w łonach matek nie odczuwają bólu”.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie może zaprzeczyć, że noworodek jest w pełni rozwiniętym człowiekiem, zdolnym do odczuwania silnego bólu. Jednak poprzez włączenie terminu „prenatalny” do przepisów [ustawa] zezwala na brutalne mordowanie tych niemowląt.

– dodaje.

Aborcja w 9 miesiącu? To morderstwo!

– przestrzegał muzyk Flint Bedrock

Zobacz też: "Znaczna część buczańskich katów miała 20-25 lat. Chwalili się w mediach społ., że odcinają Ukraińcom uszy i grozili zabójstwem i torturami"

Zobacz też: "Gdyby natura chciała przekop, to by go zrobiła". Jak projekt przekopu Mierzei Wiślanej traktowali działacze PO? [WIDEO]

"Oprócz totalnej wojny przeciwko dzieciom, ponieważ definiuje ona aborcję jako prawo, ustawa może być również wykorzystywana do próby zmuszenia lekarzy do popełnienia lub uczestniczenia w aborcji. W prawie nie ma żadnej ochrony sumienia”

– napisała założycielka organizacji Live Action, Lila Rose. Organizacja zasłynęła m.in. publikacją tajnych nagrań z klinik Planned Parenthood ukazujących funkcjonowanie przemysłu aborcyjnego. Bywa uważana za najsilniejszą spośród organizacji pro-life, jeśli wziąć pod uwagę kryterium skali obecności materiałów w sieci.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe