Kadyrow pewny siebie: Zdobędziemy Kijów. Mówi o zniszczeniu „nazistów” i „szatanów” [WIDEO]

Ramzan Kadyrow, szef Republiki Czeczeńskiej, opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym zapowiada nadchodzącą ofensywę wojsk rosyjskich.
Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow Kadyrow pewny siebie: Zdobędziemy Kijów. Mówi o zniszczeniu „nazistów” i „szatanów” [WIDEO]
Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow / youtube/BBC News

Ramzan Kadyrow oświadczył w nagraniu, że otrzymał nowe zadanie od Putina. Wskazał cel – zdobycie terytoriów, do których roszczą sobie prawa rządy separatystycznych republik w Donbasie: Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Kadyrow twierdził, że wojska rosyjskie zdobędą też Kijów.

Ramzan Kadyrow o planach Rosji

Czeczeński przywódca zapowiedział kolejną ofensywę wojsk Federacji Rosyjskiej ukierunkowaną na „wyzwolenie” terytoriów, które – według separatystów – przynależą do dwóch samozwańczych republik w Donbasie.

– Zadania są jasne i już zaczynamy działać konkretnie, punktowo. Będzie ofensywa (…) nie tylko w Mariupolu, ale także we wszystkich innych osadach, miastach i wsiach. Ale przede wszystkim całkowicie wyzwolimy Ługańsk i Donieck – oświadczył Kadyrow w opublikowanym przez siebie nagraniu.

– To zadanie postawione przez naczelnego wodza, naszego drogiego prezydenta Władimira Władimirowicza Putina. A potem zdobędziemy Kijów i wszystkie pozostałe miasta – grzmiał Czeczen.

– Naszym celem nie jest podbijanie miast, ale naszym celem jest zniszczenie tych banderowców, nazistów, szatanów. Nie cofniemy się ani o krok – podkreślił człowiek Władimira Putina.

Zobacz też: Wywołane chciwością pragnienie kontynuowania biznesu”. Kanclerz Austrii w Moskwie

Zobacz też: Doradca MSZ Ukrainy: Znaleźliśmy kolejny masowy grób pod Kijowem. Znamy liczbę ofiar

Wypowiedź jest w tonie podobna do tej, jaką były prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew przedstawił na komunikatorze Telegram.

„Prezydent Rosji Władimir Putin zdecydowanie postawił sobie za cel demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy. Tych skomplikowanych zadań nie da się wykonać w ciągu jednej nocy. I nie będą one rozwiązywane wyłącznie na polu walki. Najważniejszym celem jest zmiana krwawej i pełnej fałszywych mitów świadomości części dzisiejszych Ukraińców. Celem jest pokój dla przyszłych pokoleń samych Ukraińców i możliwość zbudowania wreszcie otwartej Eurazji – od Lizbony po Władywostok” – pisał Miedwiediew.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe