Niemiecka prasa: Niemcy zrobiły z siebie pośmiewisko

Postawa rządu Niemiec wobec wojny na Ukrainie budzi niesmak także wśród Niemców. Rządowi kanclerza Scholza zarzuca się opieszałość zarówno przy zapewnianiu wsparcia dla Ukrainy, jak i w karaniu Federacji Rosyjskiej za jej inwazję.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz Niemiecka prasa: Niemcy zrobiły z siebie pośmiewisko
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / PAP/EPA/CLEMENS BILAN / POOL

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” jest zdania, że wskutek najnowszych niepowodzeń Rosjan na froncie ci muszą zadowolić się cząstkowym zwycięstwem zamiast okupacji całości terytorium Ukrainy. Komentator gazety wskazuje, że wciąż jest to niebezpieczna sytuacja z punktu widzenia Ukrainy, bo Rosja już zajętych terytoriów nie odda. W dzienniku stwierdza się, że Stany Zjednoczone odgrywają obecnie znacznie większą rolę we wspieraniu Ukrainy niż Niemcy.

Waszyngton reaguje bardziej zdecydowanie niż Berlin, czego dowodem jest nowy pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa

– podkreśla się w gazecie.

Gazeta aprobuje pomysł dostarczenia Ukrainie artylerii.

Powinno to jednak nastąpić szybko; Niemcy zbyt długo zwlekały

– głosi dziennik.

„LV”: Skłonić Putina do negocjacji

Czy nie trzeba wszelkimi siłami osłabić prezydenta Rosji Władimira Putina, aby podjął on negocjacje pokojowe?

– pyta „Leipziger Volkszeitung”.

Lokalna gazeta z Saksonii twierdzi przy tym, że w wojnie na Ukrainie giną ludzie, którzy „bronią europejskich wartości”.

„Niemcy zrobiły z siebie pośmiewisko”

Westfälische Nachrichten” stwierdza, że Niemcy był dotychczas zbyt powściągliwe w zaangażowaniu. Zdaniem gazety Niemcy, jako kraj aspirujący do rangi europejskiego lidera, przez swoje wahanie jedynie „zrobił z siebie pośmiewisko”.

Mimo że w obecnej sytuacji wymiana czołgów jest dla Ukrainy słuszna i ważna, rząd pod przewodnictwem SPD nie uwolnił się od krytyki

– pisze westfalska gazeta.

Zobacz też: Zaskakujące słowa Borisa Johnsona. Mówi wprost o Polsce

Zobacz też: Le Pen? Macron? W niedzielę wybory we Francji. Jest sondaż

„Nordbayerischer Kurier” stwierdza, że niezależnie od warunków w jakich zakończy się wojna, większość świata będzie miała problemy z odtworzeniem „w miarę normalnych relacji” z Rosją Władimira Putina.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe