Groźby i materiał wybuchowy w przesyłce do Grodzkiego. Jest decyzja prokuratury

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo dot. gróźb, jakie miał otrzymać marszałek Senatu Tomasz Grodzki. „Rzeczpospolita” podaje, że śledczym udało się zbadać DNA domniemanego sprawcy.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki Groźby i materiał wybuchowy w przesyłce do Grodzkiego. Jest decyzja prokuratury
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki / PAP/Albert Zawada

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała gazecie, że przyczyną umorzenia śledztwa było niewykrycie sprawcy.

Śledztwo ruszyło w listopadzie zeszłego roku, kiedy do marszałka trafiła przesyłka zawierająca ładunek wybuchowy oraz list z pogróżkami. Paczka została dostarczona do Kancelarii Senatu.

Oto, do czego prowadzi przemysł pogardy i szczucie na przeciwników politycznych. Na moje nazwisko przyszła do Senatu paczka – list z groźbami śmierci i materiał wybuchowy. Przesyłkę przejęły odpowiednie służby. Mam nadzieję, że poradzą sobie z szybkim złapaniem sprawcy!

– pisał wówczas marszałek na Twitterze.

Śledztwo posiadało dwa wątki – kierowania pod adresem Grodzkiego gróźb karalnych zawartych w wysłanym do niego liście oraz posiadania materiałów wybuchowych bez niezbędnych zezwoleń.

– Śledztwo zostało umorzone w dwóch punktach. Pierwszy dotyczy kierowania pod adresem Tomasza Grodzkiego gróźb karalnych, drugi posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji w postaci prochu

– tłumaczy prok. Aleksandra Skrzyniarz na łamach „Rzeczpospolitej”.

Dziennik informuje, że w sprawie przesłuchano już około 30 świadków. Po zbadaniu listu specjaliści byli w stanie wyizolować DNA człowieka, choć nie ma pewności, że należy ono do sprawcy zdarzenia. Do pozyskania materiału genetycznego śledczy posłużyli się śliną, jaka znajdowała się na dołączonym znaczku pocztowym.

Jest komentarz Grodzkiego

Jeden ze śledczych przekazał gazecie, że pomimo umorzenia śledztwa DNA trafiło do bazy danych i może być użyteczne przy poszukiwaniu sprawcy, jeżeli ten w przyszłości popełni kolejne przestępstwo.

CZYTAJ TEŻ: Czarny dzień internetu”. Histeria aktywisty LGBT. Twitter turla się ze śmiechu

CZYTAJ TEŻ: Strzelanina w rosyjskim przedszkolu. Wśród ofiar są dzieci

Tomasz Grodzki, komentując zdarzenie dla „Rzeczpospolitej”, skarży się, że sprawa została potraktowana powierzchownie. Mówi, że nie dziwi go taki finał śledztwa.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe