Partyjna mobilizacja w PiS? "Nie możemy dłużej zwlekać"

Według mediów prezes PiS Jarosław Kaczyński rozpoczyna partyjną mobilizację, która ma być przeprowadzona w oparciu o planowane wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego. Posiedzenie jest planowane na najbliższy tydzień i jest pierwszym od dawna tego typu zdarzeniem w klubie PiS.
Premier RP Mateusz Morawiecki Partyjna mobilizacja w PiS?
Premier RP Mateusz Morawiecki / Flickr/ KPRM/ domena publiczna

Europoseł Adam Bielan przyznaje, że w klubie parlamentarnym istnieją nieporozumienia, a ich głównym źródłem jest projekt zmiany funkcjonowania Sądu Najwyższego. Jak podaje wp.pl, chodzi o likwidację Izby Dyscyplinarnej SN, czego Komisja Europejska żąda, podkreślając, że bez spełnienia jej oczekiwań w tej kwestii, nie udostępni Polsce należnych jej pieniędzy w ramach Funduszu Odbudowy UE.

"Nie możemy dłużej zwlekać"

Wszystkie różnice będą wyjaśniane podczas posiedzenia wyjazdowego klubu. Trzeba się zmobilizować i zewrzeć szyki, przed nami ważne głosowania

– tłumaczył eurodeputowany. 

Nie możemy dłużej zwlekać. Środki w ramach Krajowego Planu Odbudowy, zgodnie z harmonogramem, muszą być zaprogramowane aż w 70 proc. do końca roku. Zostało bardzo mało czasu, żeby te pieniądze wydać. Jeśli proces rozmów między rządem a Komisją Europejską przedłuży się o kolejne tygodnie, to możemy już z tych pieniędzy po prostu nie skorzystać

– mówił polityk obozu rządzącego.

Stanowisko SP

Głównym przeciwnikiem kapitulacji Polski w sprawie Izby Dyscyplinarnej jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i skupione wokół niego ugrupowanie - Solidarna Polska, koalicjant PiS. Poprzedniego tygodnia w tym środowisku narodził się nawet postulat wstrzymania płacenia składki dla Unii. Propozycję politycy uzasadniali przede wszystkim brakiem znaczącego wsparcia dla Polski ze strony UE w obliczu kryzysu uchodźczego, którego skutki generują znaczne koszty dla polskiego budżetu.

CZYTAJ TEŻ: "Co z Niemcami? Co z Francją? Gdzie byliście hipokryci?". Dominik Tarczyński zepsuł humory eurokratom [WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: Gazprom odciął nam gaz. A tymczasem wypełnienie polskich magazynów gazu... wzrosło

Powyższa koncepcja działaczy Solidarnej Polski spotkała się jednak z ostrą reakcją rzecznika rządu.

Nie będzie żadnego zawieszenia składki do Unii Europejskiej; ten pomysł nie jest trafiony i nie został przyjęty przez Radę Ministrów

– mówił Piotr Müller


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton podjęli sensacyjną decyzję

Brytyjskie media donoszą o kolejnej zaskakującej decyzji, jaka płynie z Pałacu Buckingham. Tym razem książę William i Kate Middleton zdecydowali się na sensacyjny ruch. Sprawa dotyczy zbliżającej się ceremonii koronacji króla Karola III.

„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego Wiadomości
„Na pewno wszyscy czują żal”. Apoloniusz Tajner o dramacie Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki w ostatnich dniach przeżywa trudne chwile. Na początku bieżącego tygodnia skoczek poinformował o swojej rezygnacji z dalszych występów w PŚ. 33-latek swoją decyzję uzasadnił dramatycznym stanem zdrowia żony. Teraz głos w tej sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc Wiadomości
Ważny apel żony Kamila Stocha. Napisała, jak można pomóc

Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, dodała wpis na Twitterze. W mediach społecznościowych zaapelowała do fanów, którzy mają taką możliwość, o oddawanie krwi.

Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

– To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje – powiedziała na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe