Szokujące słowa Miedwiediewa. Twierdzi, że Polska planuje przeprowadzić atak

Były prezydent Rosji Dymitr Miedwiediew po raz kolejny grozi państwom wspierającym Ukrainę. Rzecznik koordynatora służb specjalnych ocenił, że Federacja Rosyjska prowadzi "wieloelementowe działania wymierzone w Polskę".
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew Szokujące słowa Miedwiediewa. Twierdzi, że Polska planuje przeprowadzić atak
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew / Fot. Flickr/ Jürg Vollmer/ CC BY-SA 2.0

Dymitr Miedwiediew wyklucza możliwość podpisania porozumienia z Ukrainą. Podkreśla, że Rosja zamierza prowadzić „wojnę do gorzkiego końca”.

– Szaleni polscy władcy są gotowi do targowania się w zamian za zachodnie regiony Ukrainy. Co więcej, szaleni Bałtowie mówią o przystąpieniu Ukrainy do UE, by zwiększyć własną wagę polityczną, osłabioną chroniczną rusofobiczną biegunką

– oskarża Miedwiediew.

Żaryn: To skoordynowana kampania przeciwko Polsce

Motywacje stojące za kolejnym groteskowym atakiem Miedwiediewa wyjaśnił rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

– Kolejne oświadczenia przedstawicieli Kremla pokazują, że Rosja kontynuuje działania wymierzone w Polskę, których celem jest szerzenie kłamstw, że RP ma agresywne plany wobec Ukrainy, a nawet przygotowuje atak na jej terytorium

– tłumaczy Stanisław Żaryn.

CZYTAJ TEŻ: Tusk spotkał się z resztą opozycji. Podpisano układ o „decentralizacji” Polski

CZYTAJ TEŻ: „Wstydzą się Tuska. To kolejna poważna wtopa”. Tarczyński nie przebierał w słowach

Jako przykładem powyższego działania rzecznik posłużył się ćwiczeniami NATO w Polsce, które Kreml prezentował jako plany agresji przeciwko Ukrainie. Ocenił, że jest to „skoordynowana kampania wymierzona w RP”, a jej przyczyną jest wojna na Ukrainie i rola Polski we wspieraniu zaatakowanego sąsiada.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe