Sondaż zaufania do polityków. Złe wieści dla Donalda Tuska

Z sondażu wynika, że spośród polityków największym zaufaniem Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda.
Donald Tusk Sondaż zaufania do polityków. Złe wieści dla Donalda Tuska
Donald Tusk / Wikipedia CC BY-SA 2,0 European Parliament

Pracownia CBOS w dniach od 2 do 12 maja prowadziła badanie sprawdzające poziom zaufania, jakim Polacy darzą poszczególnych polityków. 

Na szczycie podium stanął prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 58 proc. respondentów. Warto zauważyć, że poziom zaufania opinii publicznej do tej sylwetki wzrósł o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. 29 proc. ankietowanych nie ufa prezydentowi, a dla 10 proc. jest obojętnym.

Za prezydentem uplasował się premier Mateusz Morawiecki, którego zaufaniem obdarzyło 46 proc. pytanych Polaków. Oznacza to wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu do zeszłego badania. Aż 40 proc. ankietowanych premierowi Morawieckiemu nie ufa.

Podium zamknął działacz PO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, któremu zaufało 41 proc. respondentów. To spadek o 3 pkt proc. Odsetek osób, które nie ufają temu politykowi, wzrósł o 2 pkt proc. i obecnie wynosi 38 proc.

Poza podium

Za Trzaskowskim znalazł się kolejny polityk opozycji – były prowadzący programów stacji TVN Szymon Hołownia, do którego zaufanie odczuwa 39 proc. ankietowanych (jest to spadek o aż 5 pkt proc.), a 30 proc. zadeklarowało, że nie cieszy się ich zaufaniem.

CZYTAJ TEŻ: Tusk na kongresie PO: „Wyczyścić Polskę z brudu

CZYTAJ TEŻ: Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. Nowe informacje ws. podejrzanych

Niemal na końcu rankingu znalazł się lider PO Donald Tusk. Tuskowi ufa obecnie tylko 28 proc. ankietowanych Polaków. Tym samym wyprzedzili go tacy politycy obozu rządzącego jak prezes PIS Jarosław Kaczyński (zaufanie na poziomie 36 proc.) oraz minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, któremu ufa 29 proc. badanych.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe