Media: Putin musi przejść pilną operację. „Kreml gotowy na najgorszy scenariusz”

Władimir Putin cierpi na raka trzustki i wkrótce przejdzie skomplikowaną operację – podaje włoski dziennik „Il Messaggero”, powołując się na informacje ujawnione przez izraelskiego dziennikarza Marka Kotylarskiego. Według dziennikarza Kreml jest już gotowy na „najgorszy scenariusz”.
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin Media: Putin musi przejść pilną operację. „Kreml gotowy na najgorszy scenariusz”
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin / PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Mówi się, że tajemnicza choroba Putina to nowotwór trzustki, a w ciągu najbliższych kilku dni odbędzie się pilna operacja

– informuje włoska gazeta.

Według wiadomości izraelskiego dziennikarza prezydent Federacji Rosyjskiej ma zostać poddany operacji w Narodowym Centrum Badań nad Rakiem w Moskwie.

Jak informuje „Il Messsaggero”, doniesienia Kotylarskiego oparte są na źródłach ze środowiska moskiewskich lekarzy specjalistów oraz od osoby z otoczenia rosyjskiego przywódcy.

Według informatora gazety „Kreml jest gotowy na najgorszy scenariusz”. W przypadku gdyby wskutek operacji Władimir Putin stał się czasowo niezdolny do kierowania rosyjskim państwem, jego kompetencje miałaby przejąć Rada Państwa – kolegialny zastępujący prezydenta. 

Putin cierpi na chorobę Parkinsona?

Wokół tematu kondycji zdrowotnej Władimira Putina od początku wojny wyrastają kolejne plotki.

Brytyjski tabloid „The Sun” spekulował, że Rosjanin może cierpieć na chorobę Parkinsona. Przy poparciu tej tezy dziennikarze gazety wskazali na jeden charakterystyczny szczegół nagrania, jakie zostało opublikowane po rozmowie prezydenta Putina z szefem rosyjskiego resortu obrony Siergiejem Szojgu. Uwagę redaktorów przykuła dłoń Putina – przez całe nagranie Rosjanin kurczowo trzymał się krawędzi stołu, co według cytowanych przez „The Sun” ekspertów mogło być próbą ukrycia drżenia dłoni. Co więcej, Putin siedział przygarbiony i od czasu do czasu postukiwał stopą. 

Kolejna fala plotek wyrosła za sprawą zdjęć pochodzących z dnia 9 maja, gdzie widać Władimira Putina uczestniczącego w obchodach z okazji Dnia Zwycięstwa. Nogi Putina przykryte były grubym kocem, choć tego dnia w miejscu uroczystości temperatura wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza. Obserwatorzy twierdzili, że rosyjski przywódca próbował w ten sposób zamaskować drżenie nóg.

CZYTAJ TEŻ: Spięcie w opozycji: „To sobie róbcie jedną listę z KonfedeRosją”

CZYTAJ TEŻ: Zbrodnie Rosjan na Ukrainie. Szokujące słowa ukraińskiej prokurator

Ponadto podczas serii przemówień wygłoszonych przez Putina w Dumie Państwowej dało się zauważyć opuchliznę na twarzy prezydenta. Według mediów opuchlizna mogła być skutkiem ubocznym zażywania leków sterydowych, choć krytycy wskazywali na to, że tak nietypowy wygląd twarzy to częsta przypadłość osób przez lata przyjmujących botoks.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe