Wybory będą przesunięte? Premier Morawiecki: Jest taki plan

Premier RP Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie ewentualnego przesunięcia daty wyborów samorządowych. Omawiał też potencjał polskiego przemysłu zbrojeniowego na przykładzie Huty Stalowa Wola - jednego z kluczowych producentów uzbrojenia wykorzystywanego przez żołnierzy Wojska Polskiego.
Premier RP Mateusz Morawiecki Wybory będą przesunięte? Premier Morawiecki: Jest taki plan
Premier RP Mateusz Morawiecki / PAP/Darek Delmanowicz

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek 7 maja odwiedził Hutę Stalowa Wola (HSW). Przy okazji wizyty został zapytany o ewentualność przesunięcia daty przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Wybory zostaną przesunięte?

Po spotkaniu w HSW premier wziął udział w pikniku, gdzie otrzymał pytanie o ewentualność odsunięcia w czasie zaplanowanych na przyszły rok wyborów samorządowych. Odparł, że "jest taki plan, żeby o kilka miesięcy czy o pół roku, albo nieco dłużej przesunąć wybory samorządowe". Stwierdził, że ewentualne odwleczenie ich w czasie byłoby podyktowane względami techniczno-organizacyjnymi.

– Od strony organizacyjnej i technicznej, a nawet prawnej może być bardzo trudno zorganizować wybory samorządowe w jednym czasie z wyborami parlamentarnymi.

– tłumaczy polityk.

Znaczenie stalowowolskiej Huty

Podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola szef rządu zadeklarował, że budowa bezpieczeństwa narodowego to w tej chwili priorytet rządzącej ekipy.

– Dlatego wprowadzamy program wielomiliardowych inwestycji w supernowoczesne uzbrojenie. Bo najlepsza broń, jaką chcemy, żeby polska armia miała, to broń nowoczesna, skuteczna i polska

– mówi.

Nazwał hutę w Stalowej Woli "jedną z pereł w koronie przemysłu zbrojeniowego". W tym kontekście warto przypomnieć, że w halach huty powstaje uzbrojenie dla Sił Zbrojnych RP oraz przeznaczone na eksport. Firma produkuje m.in. armatohaubice Krab, samobieżne moździerze RAK, lekkie transportery opancerzone oraz moździerze kalibru 120mm i 98mm wykorzystywane m.in. przez żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej i 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Z broni korzystali także żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

– Grot, Piorun, Krab – to te rodzaje broni, o które dzisiaj jesteśmy nagabywani, proszeni o ich sprzedaż i robimy to, bo wiemy, że na współczesnym polu walki ona jest niezbędna. A jeszcze nie tak dawno temu wielu "mędrców" mówiło: "Po co nam te czołgi, artyleria, samoloty?"

– zauważa premier Morawiecki.

– Chcesz żyć w pokoju, bądź przygotowany na to, żeby odstraszyć agresora

– podkreśla również obecny na spotkaniu szef MON Mariusz Błaszczak.

– Zapewniam, że będziemy korzystać z potencjału polskiego przemysłu zbrojeniowego i go rozwijać. Będziemy robić wszystko, żeby Polska była bezpieczna

–  zaznacza.

CZYTAJ TEŻ: [WIDEO] "Ulegacie polskiej opozycji, która teraz żebrze, żebyście nie dali Polakom pieniędzy". Mocne wystąpienie Beaty Kempy w PE

CZYTAJ TEŻ: [video] "Zero wiedzy, ignorancja, napędzanie się ideologiczną nienawiścią i nabzdyczeniem". Potężna orka prof. Legutki na europosłach w PE

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe