[WIDEO] Radykalni ekolodzy zablokowali ulicę. Kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce

W Internecie szybko rozprzestrzenia się nagranie, które według autorów ukazuje protest radykalnych ekologów. Jako formę działania protestujący obrali kontrowersyjną metodę blokowania ulicy. Poirytowani kierowcy nie pozostali bierni
 [WIDEO] Radykalni ekolodzy zablokowali ulicę. Kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce
/ Zrzut ekranu TT

Akcja miała odbyć się na obwodnicy Rzymu. Tam niewielka grupka ludzi w odblaskowych kamizelkach siedzi na środku obwodnicy, blokując przejazd aut. Komentujący informują, że skutkiem kontrowersyjnej praktyki radykalnych ekologów było uformowanie się długiego korka.

Cel protestu

Autorzy wskazują, że celem powyższej akcji radykalnych ekologów był protest przeciwko wykorzystywaniu paliw kopalnych takich jak gaz ziemny, ropa naftowa czy węgiel.

CZYTAJ TEŻ: Tusk podważa wyrok niezawisłego sądu? "Możecie mnie zacząć ścigać za mówienie prawdy"

CZYTAJ TEŻ: „Jak wkurzony pudel. Jest nikim”. Szokujące słowa rosyjskiego agenta o Krychowiaku

Ta niecodzienna przeszkoda w ruchu drogowym poirytowała kierowców, którzy postanowili samodzielnie rozwiązać problem. Obrali najprostszą z metod, po prostu odciągając kłopotliwych aktywistów na pobocze. Ci jednak nie dawali za wygraną i podjęli szereg prób powrotu na jezdnię.

Aktywiści mieli należeć do Extinction Rebellion, międzynarodowej organizacji stosującej taktykę obywatelskiego nieposłuszeństwa, a najczęstszą metodą działania jest właśnie blokowanie ruchu ulicznego poprzez kładzenie się lub siadanie na jezdni.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe