„Nic tylko stawiamy pomniki Kaczyńskiemu i modlimy się do słowiańskiego Boga”. Środa w amoku

Zachwyt nad ciemnoskórą Polką, Sarą Jones, która wygrała konkurs Talentów, pokazuje, ile możemy osiągnąć, jeśli tylko otworzymy się na etniczną i kulturową inność – stwierdziła filozof prof. Magdalena Środa.
Magdalena Środa  „Nic tylko stawiamy pomniki Kaczyńskiemu i modlimy się do słowiańskiego Boga”. Środa w amoku
Magdalena Środa / fot. YouTube / Sputnik Polska

Sara James to młoda polska piosenkarka, która niedawno reprezentowała nasz kraj na 19. konkursie Eurowizji dla dzieci we Francji, gdzie zajęła drugie miejsce. Z kolei w roku 2021 zwyciężyła w programie „The Voice Kids”.

ZOBACZ WIDEO: Młoda Polka doceniona w amerykańskim „Mam Talent”. Nagranie podbija sieć

Teraz młoda Polka stara się rozwinąć swoją karierę poza granicami naszego kraju. Wzięła udział w castingu do amerykańskiej edycji „Mam Talent”.

Młoda gwiazda z Polski na scenie popularnego programu zaśpiewała utwór Billie Eilish. Wykonanie 14-latki wyraźnie spodobało się jurorom, lecz przede wszystkim słynnemu łowcy talentów – Simonowi Cowellowi, który postanowił nacisnąć złoty przycisk Polce i tym samym zapewnić jej awans do półfinału.

Zaskakujący komentarz ŚrodyZdaniem polskiej filozof prof. Magdaleny Środy dobry występ polskiej artystki pokazuje, „ile możemy osiągnąć jeśli tylko otworzymy się na etniczną i kulturową inność”. „I to nie tylko w ramach piłki nożnej. Ach, wyobrazić sobie Polskę różnorodną, kolorową, tolerancyjną, wzmocnioną genetycznie i kulturowo ludźmi spoza mdławej słowiańszczyzny. Polskę jak Francję, Holandię czy Belgię…” – dodała.

CZYTAJ TAKŻE: Po występie młodej Polki w America’s Got Talent. Billie Eilish zachwycona

„Ileż nowych wartości, perspektyw, talentów mogłoby wzmocnić naszą kulturę, współpracę, społeczeństwo obywatelskie. A my nic tylko zamykamy granice, stawiamy nowe pomniki Kaczyńskiemu, modlimy się do słowiańskiego Boga (bo jak wiadomo Jezus pochodzi z Częstochowy, a Matka Boska z Torunia) i mnożymy między sobą. Fakt, że coraz rzadziej…” – stwierdziła Środa.

Na jej kontrowersyjną tezę zareagowało wielu internautów - m.in. ekspert ds. Bliskiego Wschodu, dziennikarz Defence24.pl Witold Repetowicz, który stwierdził, że Magdalena Środa chce, żeby „Polska robiła najgorsze błędy takich państw jak Szwecja”.

„Czyli nie asymilacja i przyjmowanie naszej kultury (bo przecież jest mniej warta niż np. nigeryjska) tylko przenoszenie do Polski wzorców kulturowych stamtąd. Pani profesor jest głupia jak but, sorry” – napisał.

„Jeszcze co do prof. Środy i jej fantazji. Teza, że Polacy i ogólnie «słowiańszczyzna» jest prymitywna i nietolerancyjna, za to przybysze z Bliskiego Wschodu i Afryki są otwarci, oświeceni i tolerancyjni, zwłaszcza wobec kobiet i LGBT ... sorry, turlam się ze śmiechu na podłodze” – skwitował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe