[FOTO] „Zajmij SWOJE miejsce”, „TY wygłaszasz komentarz”. Szokująca notatka z instrukcjami w rękach Joe Bidena

Na zdjęciach wykonanych podczas spotkania prezydenta USA z członkami gabinetu widać, że Joe Biden trzyma kartkę z bardzo osobliwymi instrukcjami. Treść wskazówek wywołała kolejną falę spekulacji odnośnie sprawności pamięciowej prezydenta.
Prezydent USA Joe Biden [FOTO] „Zajmij SWOJE miejsce”, „TY wygłaszasz komentarz”. Szokująca notatka z instrukcjami w rękach Joe Bidena
Prezydent USA Joe Biden / PAP/EPA/SHAWN THEW

W czwartek 23 czerwca prezydent USA Joe Biden uczestniczył w spotkaniu poświęconemu planom budowy morskich elektrowni wiatrowych. Zakres omawianych tematów był na tyle obszerny, że prezydent musiał posiłkować się notatkami. Jedna z kartek przykuła jednak szczególnie dużo uwagi mediów.

„Zajmij SWOJE miejsce”

Została uchwycona przypadkiem, kiedy prezydent odczytywał dane. Druga strona kartki, zwrócona w stronę kamer, zawierała bardzo osobliwą instrukcję, która dla wielu mediów stała się przyczyną do snucia podejrzeń odnośnie sprawności umysłu Joe Bidena.

Wchodzisz do Sali Roosevelta i witasz się z uczestnikami

– nakazuje pierwszy punkt instrukcji.

Zajmij SWOJE miejsce

– poleca kolejny.

Jeden z punktów mówi „TY wygłaszasz krótkie komentarze”. Twórca instrukcji przewidział nawet czas na tę czynność – w nawiasie umieścił "2 minuty". Ostatecznie Biden zapomniał o tym szczególe i mówił przez około 8 minut.

W końcowej części instrukcji czytamy "TY dziękujesz uczestnikom" i "TY odchodzisz". 

Urzędnicy Białego Domu próbują tłumaczyć, że stosowanie tego typu instrukcji to popularny zwyczaj wśród polityków występujących podczas publicznych wydarzeń.

CZYTAJ TEŻ: „Prezydent Macron znalazł się w impasie”. Ekspert o wynikach wyborów we Francji

CZYTAJ TEŻ: Siły ukraińskie muszą wycofać się z Siewierodoniecka

Hannah Hankins, która odpowiadała za komunikację w czasach prezydentury Obamy, wyznała w rozmowie z Fox News, że był prezydent także używał podobnego rodzaju notatek.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe