Prezydent Duda: Bez tego nie będzie polskiego państwa i polskiej rodziny

Nie będzie polskiego państwa i polskiej rodziny bez dobrej edukacji i dobrego wychowania. Nie będzie go bez silnej, mocno umocowanej strukturalnie i zabezpieczonej polskiej rodziny - mówił prezydent Andrzej Duda podczas pierwszego posiedzenia Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania.
Prezydent RP Andrzej Duda Prezydent Duda: Bez tego nie będzie polskiego państwa i polskiej rodziny
Prezydent RP Andrzej Duda / PAP/Andrzej Lange

W piątek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał Radę do spraw Rodziny, Edukacji i Wychowania w ramach Narodowej Rady Rozwoju i wziął udział w pierwszym posiedzeniu nowego gremium.

"To najlepsza droga do tego, co chcemy osiągnąć"

Podczas swojego wystąpienia prezydent podkreślał, że powołanie rady to wynik długiej dyskusji w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

– Uznaliśmy, że trzeba połączyć edukację z rodziną i wychowaniem, bo jest to najlepsza droga do tego, co chcemy osiągnąć, a tym celem jest sprawnie działające na przyszłość, bezpieczne i dobrze prosperujące polskie państwo. Nie będzie go bez silnej, mocno umocowanej strukturalnie i zabezpieczonej polskiej rodziny"

– podkreślał.

– Nie będzie polskiego państwa i nie będzie polskiej rodziny bez dobrej edukacji - i w rodzinach, i w szkołach - i wreszcie, nie będzie polskiej rodziny, a przede wszystkim nie będzie polskiego państwa bez dobrego wychowania, które prowadzone jest przede wszystkim w rodzinach, a w którym także szkoła odgrywa, oprócz edukacji, absolutnie fundamentalną rolę

– mówił Duda.

CZYTAJ TEŻ: Poseł SP apeluje do Kukiza: "Nie idź do Tuska, by zmieniać rząd"

CZYTAJ TEŻ: „Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki”. Wp.pl: „Ujawniamy zarzuty wobec Tomasza Lisa”

Przewodniczącym Rady został prof. Andrzej Waśko, a w jej skład weszli m.in. szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, europosłanki Elżbieta Rafalska i Anna Zalewska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe