Roskosmos straszy? Opublikowano zdjęcia satelitarne centrów decyzyjnych NATO

W Madrycie rozpoczyna się szczyt NATO, który sekretarz generalny sojuszu określił mianem „historycznego”, z uwagi na postanowienia, jakie mają w jego trakcie zapaść. Tymczasem Roskosmos publikuje zdjęcia satelitarne ze współrzędnymi tzw. centrów decyzyjnych krajów Zachodu – informuje portal WP.
Zdjęcie Pentagonu opublikowane przez Roskosmos Roskosmos straszy? Opublikowano zdjęcia satelitarne centrów decyzyjnych NATO
Zdjęcie Pentagonu opublikowane przez Roskosmos / TT - @AZmilitary1

Zdjęcia i współrzędne obiektów opublikowała podlegająca władzom na Kremlu Korporacja Państwowa ds. Działalności Kosmicznej Roskosmos.

Opublikowane współrzędne dotyczą punktów znajdujących się na terenie Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i USA (Rosjanie podali współrzędne m.in. Pentagonu).

„Historyczny” szczyt

Zdaniem zachodnich polityków tegoroczny szczyt NATO w Madrycie przejdzie do historii m.in. za sprawą zmian, jakie mają być wprowadzone w strategii bezpieczeństwa Sojuszu.

Od 2010 roku jednym z założeń doktryny NATO było strategiczne partnerstwo pomiędzy Zachodem a Rosją. Według najnowszej strategii Moskwa traci ten status na rzecz bycia uznaną za „zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa”. Wspomniał o tym m.in. prezydent Andrzej Duda.

– Jedność wobec rosyjskiej agresji jest najważniejsza. Ważne jest, by odpowiedź NATO była twarda i silna. W koncepcji strategicznej z 2010 Rosja była nazywana partnerem, dziś jest czas najwyższy na to, aby całkowicie zmienić to podejście

– tłumaczył na konferencji prasowej przed lotem do Madrytu.

CZYTAJ TEŻ: Sensacyjne doniesienia! „Jest porozumienie z Turcją (…) podczas tego szczytu decyzja o wejściu Finlandii i Szwecji do NATO!

CZYTAJ TEŻ: Białoruś otrzyma Iskandery z głowicami atomowymi? Kreml zabiera głos

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapowiedział już zwiększenie sił wysokiej gotowości Sojuszu. Ich liczebność ma zostać podniesiona z 40 tys. do aż 300 tys. Zmiany dotyczą liczebności wojsk NATO stacjonujących na tzw. wschodniej flance, czyli m.in. na terytorium Rzeczypospolitej. Mają one urosnąć co najmniej do rangi brygad.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe