„Niewykluczone, że w ogóle nie wróci”. Sensacyjne informacje nt. Piotra Kraśki

Po aferach związanych z osobą Piotra Kraśki dziennikarz zniknął z anten TVN i TVN24. Wciąż nie wiadomo, czy wróci do prowadzenia „Faktów”. Nowe informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach „Faktu”.
 „Niewykluczone, że w ogóle nie wróci”. Sensacyjne informacje nt. Piotra Kraśki
/ / Piotr Kraśko / Screen YouTube

Nazwisko dziennikarza w ostatnim czasie niejednokrotnie obiegło czołówki polskich mediów. Przypomnijmy: portal tvp.info twierdzi, że „prezenter «Faktów» TVN, a wcześniej twarz «Wiadomości» TVP, nie płacił podatków”. Portal przekonuje, że „należności uiścił dopiero, kiedy odkryła to skarbówka w ramach sprawdzania szczelności systemu podatkowego”.

Czytaj więcej: Portal tvp.info sensacyjnie: „Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków”

Inna sprawa, która mogła kosztować dziennikarza dużo nerwów, dotyczyła z kolei aktu oskarżenia, który został skierowany przeciwko niemu 8 czerwca przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce. Prezenter został oskarżony o prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Czytaj więcej: Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Grozi mu nawet więzienie

Piotr Kraśko nie wróci na antenę?

Kilka dni po ujawnieniu afery podatkowej dziennikarz trafił do szpitala. Od tego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak donosi portal Wirtualne Media, do końca sierpnia Kraśki nie ma w grafiku prowadzących „Fakty”. Nie wiadomo, czy w kolejnych miesiącach istnieje szansa na powrót na antenę.

Czytaj więcej: [FOTO] „Tak zmieniła go choroba”. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Piotra Kraśki

– Jest silny opór znacznej części redakcji przeciwko powrotowi Piotra do pracy. Takie sygnały wysyłane są do zarządzających nie tylko informacją w TVN, ale stacją w ogóle. Niewykluczone, że Kraśko w ogóle nie wróci ani do „Faktów», ani do TVN. Jego – nakładające się na siebie sprawy – są trochę dla stacji „śmierdzącym jajem”, nikt w stacji nie chce kłaść głowy za dziennikarza, który ma sporo za uszami. Co innego, gdyby był przedmiotem bezpodstawnych ataków mediów rządowych, wtedy można by z tego zrobić sprawę. Ale tutaj rzecz wydaje się być ewidentna i na pewno nie jest polityczna

– twierdzi informator z redakcji „Faktów”.

Biuro prasowe TVN nie odpowiada na pytania dotyczące Piotra Kraśki. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe