Jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy prawomocnie skazany. Ostra reakcja klubu

Zawodnik Wisły Płock i jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w tym sezonie Rafał W. został prawomocnie skazany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Okazuje się, że klub z Mazowsza nie wiedział o całej sytuacji.
Rafał W. Jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy prawomocnie skazany. Ostra reakcja klubu
Rafał W. / fot. PAP / Piotr Nowak

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r., kiedy to krakowscy policjanci dostrzegli mężczyznę poruszającego się samochodem marki mercedes, który wzbudził ich podejrzenie.

Jak wskazuje Onet, prowadzący pojazd Rafał W. najechał na torowisko tramwajowe i to skłoniło funkcjonariuszy do podjęcia czynności. Badanie na obecność alkoholu miało wykazać 1,7 promila.

Mł. inspektor Sebastian Gleń z krakowskiej policji przekazał, że w sprawie wszczęto dochodzenie, a podejrzanemu przedstawiono zarzuty. Przesłano także wniosek do prokuratury o objęcie piłkarza aktem oskarżenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Problemy z prawem byłego reprezentanta Polski i lidera strzelców Ekstraklasy

Jest prawomocny wyrokWedług portalu Onet wyrok zapadł już z początkiem lutego, kiedy to Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście odebrał W. prawo jazdy na okres trzech lat, nakazał wpłacić 7,5 tys. zł grzywny oraz 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

15 lipca Sąd Okręgowy utrzymał postanowienia sądu I instancji.

CZYTAJ TAKŻE: Były członek zarządu TVN kieruje firmą Lewandowskich. Wiemy, za co odpowiada

Klub reaguje

Jak informuje serwis, o całej sprawie nie wiedzieli przedstawiciele klubu Wisła Płock.

– Jesteśmy tym bardzo zaskoczeni. W chwili gdy rozmawiamy, Rafał W. przebywa na treningu z zespołem. Został jednak poinformowany, że po zakończeniu ćwiczeń ma natychmiast stawić się w gabinecie prezesa i wyjaśnić całą sytuację – przekazał Michał Łada, który jest rzecznikiem klubu z Mazowsza.

Łada zapowiedział, że wobec piłkarza zostaną wyciągnięte konsekwencje i należy się spodziewać minimum „dotkliwej” kary finansowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe