Pamiętacie marszałek Polak z PO? Zaatakowała dziennikarkę, bo ta zapytała o rtęć w Odrze [WIDEO]

– Wpisuje się pani w tej chwili w propagandę pisowską – grzmiała oburzona na pytanie zadane przez dziennikarkę marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.
 Pamiętacie marszałek Polak z PO? Zaatakowała dziennikarkę, bo ta zapytała o rtęć w Odrze [WIDEO]
/ fot. Twitter

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim.

12 sierpnia marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak napisała na Twitterze, że "Axel Vogel, minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia, w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali”.

CZYTAJ TAKŻE: TVN stracił gwiazdę. „Stacja popełniła wielki błąd”

Później Vogel pytany o rtęć stwierdził, że „może to być wartość odstająca, anomalia, może wydarzenie lokalne, z którego nie możemy jeszcze wnioskować ogólnie”. – Odczyty albo mieściły się w normie, albo były lekko powyżej. Możemy jednak wykluczyć, że masowe śnięcie ryb zostało spowodowane przez rtęć – dodał.

Z kolei minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podkreśliła na konferencji w Szczecinie, że w próbkach pobranych ze śniętych ryb nie stwierdzono ani rtęci, ani metali ciężkich.

Marszałek oburzona pytaniem dziennikarkiO to, czy marszałek województwa lubuskiego nie żałuje swoich niefortunnych słów, zapytała dziennikarka lokalnego Radia Index 96 FM. – Pani mówiła o rtęci. Niefortunne słowa. Żałuje pani? – powiedziała.

– Ale dlaczego niefortunne? Wpisuje się pani w tej chwili w propagandę pisowską – odparła wyraźnie oburzona marszałek.

CZYTAJ TAKŻE: Nerwowa reakcja Putina na sukcesy ukraińskiej kontrofensywy

– Ja nie mam czego żałować. To są wyniki. Gdyby pani poczytała, to by pani wiedziała o tym, że to Główny Inspektor Ochrony Środowiska ogłosił 11 sierpnia, że w Kanale Gliwickim jest rtęć, która czterokrotnie przewyższa poziom dopuszczalny – dodała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe