loading
Proszę czekać...
Finał prestiżowego konkursu dla gejów "Mr Gay Europe 2018" odbędzie się w... Polsce
Opublikowano dnia 11.08.2017 13:45
W przyszłym roku w Polsce po raz pierwszy odbędzie się finał konkursu na najpiękniejszego geja Europy. Impreza odbywa się od 12 lat a jej finały odbywały w stolicach wielu państw europejskich, m.in Oslo, Rzymie, Sztokholmie i Budapeszcie. "Mr Gay Europe to budowanie sieci i nowego pokolenia gejów" - mówią organizatorzy.

screen YT
Impreza potrwa od 4 do 8 sierpnia i odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Organizatorzy spodziewają się tłumów.
 

Chodzi przede wszystkim o zabawę, ale też edukację, stworzenie bezpiecznego, radosnego i pozytywnego wydarzenia, gdzie geje w różnym wieku mogą się po prostu poznać, zaprzyjaźnić. Mr Gay Europe to także budowanie sieci i nowego pokolenia gejów 


- cytuje organizatorów imprezy portal ludzi LGBT queer.pl.
 

To duże wyróżnienie, ale też pokazanie, że nie chodzi tylko o konkurs piękności, ale i o nasze prawa. Z drugiej strony mamy okazję udowodnić, że jesteśmy bardziej otwarci i przyjaźni, niż – zwłaszcza w obecnej sytuacji – mogłoby się za granicą wydawać. To też znakomita okazja dla Polski, by zaprezentować się jako kraj, który dla turystów LGBT może być ciekawy. Jestem dumny, że organizatorzy Mr Gay Europe docenili naszą dwuletnią pracę w Polsce


- powiedział Paweł Zabilski, dyrektor krajowego konkursu.
źródło: prostozmostu.pl, queer.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Akcja ratunkowa akwarystów pod M-3
Kiedy zaczęła się panika, mało kto przypominał sobie buńczuczne zapowiedzi. Do tych osób należał oczywiście tata Łukaszka. Lutowego popołudnia siedział spokojnie w kuchni i spokojnie popijając herbatę obserwował miotające się po mieszkaniu mamę i babcię Łukaszka.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Porażka inicjatorów "antysemickiej fali" w Polsce
Jest oczywiście czuły punkt w polskiej tożsamości dotyczący II wojny światowej. To jest nasza powszechna jeszcze świadomość, że walczyliśmy od samego początku z Niemcami, że mieliśmy Armię Krajową, że pomagaliśmy Żydom pod groźbą kary śmierci. Tej świadomości nie mają ani Zachód, ani USA, ani światowa opinia publiczna.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Sendlerowa na cenzurowanym
Po kończących się właśnie feriach zimowych, sprawa patrona dla Zespołu Szkół w Izdebniku z pewnością powróci.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.