loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Giertych: Sprawa reparacji wojennych to przygotowanie do Polexitu
Opublikowano dnia 13.09.2017 08:52
Zdaniem Romana Giertych, kwestia reparacji wojennych podniesiona przez PiS to forma przygotowania do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Roman Giertych, screen YT
Były wicepremier był gościem w TVN24. Przekonywał, że nie ma żadnych instrumentów egzekucyjnych na uzyskanie od Niemiec odszkodowań za zniszczenia, jakich się dopuścili w czasie II wojny światowej.
 

To pomysł na to, żeby w razie konfliktu z UE tłumaczyć w społeczeństwie, że to dlatego, że my domagamy się po milion euro na rodzinę z reparacji wojennych 


– powiedział znany adwokat. W opinii Giertycha Jarosław Kaczyński zakłada ewentualną możliwość wyjścia z Unii. 
 

To jest przygotowanie do takiej operacji


- stwierdził.

źródło: do rzeczy, tvn24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.