loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Giertych: Sprawa reparacji wojennych to przygotowanie do Polexitu
Opublikowano dnia 13.09.2017 08:52
Zdaniem Romana Giertych, kwestia reparacji wojennych podniesiona przez PiS to forma przygotowania do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Roman Giertych, screen YT
Były wicepremier był gościem w TVN24. Przekonywał, że nie ma żadnych instrumentów egzekucyjnych na uzyskanie od Niemiec odszkodowań za zniszczenia, jakich się dopuścili w czasie II wojny światowej.
 

To pomysł na to, żeby w razie konfliktu z UE tłumaczyć w społeczeństwie, że to dlatego, że my domagamy się po milion euro na rodzinę z reparacji wojennych 


– powiedział znany adwokat. W opinii Giertycha Jarosław Kaczyński zakłada ewentualną możliwość wyjścia z Unii. 
 

To jest przygotowanie do takiej operacji


- stwierdził.

źródło: do rzeczy, tvn24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.