loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krajowa Rada [apolitycznego] Sądownictwa wzywa do politycznych protestów pod Pałacem Prezydenckim
Opublikowano dnia 21.09.2017 15:09
- Wszystko wskazuje na to, że prezydenckie ustawy o sądach, które za moment ogłosi Andrzej Duda, nie będą wiele lepsze od tych Ziobry. A PiS deklaruje bardzo szybką pracę nad nimi w Sejmie (...) Niech Prezydent wysłucha naszych głosów, zanim podejmie ostateczną decyzję co do kształtu i dalszych prac nad ustawami! - czytamy na stronie wydarzenia organizacji Akcja Demokracja finansowanej jak ujawniła Gazeta Polska między innymi z Niemiec - Popieramy takie inicjatywy jak Akcja Demokracja, która zaprasza wszystkich na spotkanie pod Pałacem Prezydenckim - pisze na stronie teoretycznie apolitycznej Krajowej Rady Sądownictwa rzecznik KRS Waldemar Żurek, który uczestniczył już w protestach przeciwko reformie sądownictwa przemawiając z jednej sceny z politykami

screen YouTube

- Z niecierpliwością czekamy na prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. To właśnie te dwie ustawy Prezydent RP Andrzej Duda zawetował w wyniku masowych protestów Polaków i negatywnych opinii ekspertów. Niestety nie ma żadnych oficjalnych informacji o merytorycznych założeniach nowych projektów, a z doniesień prasowych wynika, że przygotowywane zapisy mogą być nadal sprzeczne z zasadami trójpodziału władzy i niezależności sądów od polityków.Konsultacje ograniczają się jedynie do liderów partii politycznych i nielicznych, wybranych ekspertów.


- pisze sędzia Waldemar Żurek, który wzywa również do nieużywania partyjnych emblematów i haseł

Źródło: FB, krs.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Poległy w Afganistanie polski żołnierz uwieczniony w Drodze Krzyżowej
Nową stację Drogi Krzyżowej ufundowali bliscy poległego żołnierza oraz jego koledzy z armii.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy szybko nie będą miały rządu
Już mija dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych we Włoszech i na razie żadna z trzech największych sił w nowym parlamencie oficjalnie nie zaproponowała rozpoczęcia rozmów koalicyjnych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gazowe ulgi dla strajkujących w 1981 roku górników
Pomoc, jaką spółka oferuje powstańcom i górnikom, jest przejawem wdzięczności wobec osób, które w walce o wolną Polskę poświęciły zdrowie i życie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.